ماشین ظرفشویی باعث ایجاد آلرژی در کودکان


مطالعه و تحقیق بر روی 1000 کودک سوئدی نشان داد استفاده از ظروفی که در ماشین ظرفشویی شسته می شوند احتمال بروز آلرژی را در کودکان بیشتر می کند.


در زندگی های امروزی که همه با کمبود وقت مواجه هستند لوازم خانگی مثل ماشین ظرفشویی در بیشتر خانه ها پیدا می شود. اما بر اساس تحقیقات جدید شستن ظرفها با دست مفید تر از ماشین ظرفشویی است. محققان بر این باورند که شستن ظرف ها با ماشین ظرف شویی ممکن است باعث ایجاد آلرژی در کودکان شود.

آلرژی در کودکان

به گزارش نامه نیوز، نتایج این بررسی نشان داد که شست وشوی ظروف با ماشین ظرفشویی ممکن است کودکان را در معرض ابتلا به بیماری های آلرژیک و مرتبط با آلرژی از قبیل آسم یا اگزما قرار دهد. این یافته از تئوری بهداشت حمایت می کند. در این تئوری آمده است که تماس از سنین پایین با انواعی از میکروب ها ممکن است به تقویت عملکرد سیستم ایمنی کمک کند.

دکتر «بیل هسلمار» نویسنده ارشد این مطالعه از بیمارستان کودکان سیلویا در سوئد گفت: در این بررسی رابطه بین روش های شست و شوی ظروف و خطر بروز آلرژی آزمایش شد و یافته های بدست آمده به خوبی با تئوری بهداشت مطابقت دارد چون مطالعاتی وجود دارند که تایید می کنند شست و شوی ظروف با دست نسبت به شست و شوی ظروف با ماشین ظرفشویی در اغلب موارد تاثیر کمتری در کاهش حجم باکتری های روی ظروف دارد و همین امر موجب می شود سیستم ایمنی بدن کودک از سن کم در تماس با میکروب های بی خطر قرار گیرد و این شرایط در تقویت سیستم ایمنی نقش قابل ملاحظه ای دارد.

آلرژی پوستی

 

آلرژی تنفسی

 

در این بررسی از والدین بیش از 1000 کودک سوئدی در مورد سابقه ابتلای فرزندشان به آسم، اگزما و آلرژی های فصلی همچنین نحوه شست و شوی ظروف در خانه پرسش هایی مطرح شد.

متخصصان با بیان اینکه حدود 12 درصد از خانواده ها ظروف خود را با دست شست و شو می دهند، اظهار کردند: کودکان این خانواده ها در مقایسه با کودکانی که ظروف غذایشان با ماشین ظرفشویی شست و شو می شود کمتر در معرض ابتلا به بیماری های مرتبط با آلرژی بوده اند.

ماشین ظرفشویی باعث ایجاد آلرژی در کودکان 5/5 6
منبع : نامه نیوز -/ ن.م