رشد باورنکردنی نوزاد 10 ماهه! + تصاویر


نوزاد 10 ماهه کلمبیایی که به دلیل وزن بالای خود به نوزاد غول آسا معروف شده است در حال حاضر 20 کیلوگرم وزن دارد.


 جهش یا موتاسیون یک تغییرِ ژنتیکیِ است که صفاتِ زیستی بعضی از افرادِ یک گونه را تغییر می دهد که این تغییر در ظاهرِ فرد و یا در یک شاخص قابلِ اندازه گیریِ موجود زنده، بنامِ ویژگی یا صفت مشاهده می گردد. این جهش ژنتیکی باور نکردنی در یک نوزاد دختر کلمبیایی روی داده است و باعث شده است که این نوزاد رشد غول آسایی را تجربه کند.

نوزاد دختر کلمبیایی

"جوآنتیا” یک نوزاد  کلمبیایی است که وزنی مشابه کودکان پنج ساله دارد. این دختر بچه که زمان تولد 2 کیلو و 700 گرم وزن داشت، تنها چند هفته زندگی عادی داشت.بر اساس استانداردها یک کودک 10 ماهه باید در حدود هشت کیلوگرم وزن داشته باشد اما این کودک کاملا با وزن غیرطبیعی خود پزشکان را به شگفتنی وادار کرده است.

تصور بکنید که پدر یا مادر یک نوزاد 10 ماهه هستید، طبیعتاً دوست دارید به نیاز فرزندتان پاسخ بدهید او را مرتب در آغوش بکشید. اما اگر این نوزاد شما وزنی به اندازه یک کودک پنج ساله داشته باشد چه می کنید؟ آیا باز هم می توانید او را بغل کنید؟ آیا می توانید آینده ای شبیه به سایر کودکان برای فرزند خودتان متصور شوید؟

عکس نوزاد غول آسا

رشد غول آسای نوزاد کلمبیایی

با وجود اینکه پزشکان از دلیل اصلی افزایش وزن بی سابقه این دختر بچه آگاهی ندارند، وجود نوعی سندروم چاقی و بالا بودن سطح هورمون کریستول در بدن را اصلی ترین عامل ابتلا به افزایش وزن کودکان می دانند. موقعیت جوآنیتا و کودکانی شبیه او تا حدی خطیر است که می تواند منجر به انواع بیماری هایی هم چون: دیابت نوع 2، مشکلات قلبی و عروقی و حتی  مرگ زودرس آنها بشود؛ به همین دلیل باید به سرعت تحت نظارت مستقیم پزشکان قرار بگیرند.

در حال حاضر نهادهای خیر به خانواده این کودک برای نگهداری از او کمک می کنند. پزشکان هنوز راه حل درمانی برای رفع مشکل او پیدا نکرده اند.

رشد باورنکردنی نوزاد 10 ماهه! + تصاویر 4.5/5 43
منبع : آفتاب نیوز -/ م