نکاتی که باید درمورد شلوار بارداری بدانید


شلوار بارداری و جنس آن برای سلامت زنان باردار بسیار اهمیت دارد. بهترین نوع شلوار بارداری به توجه به فصول مختلف و همچنین زمان مناسب پوشیدن شلوار بارداری را در ادامه بخوانید.


شلوار بارداری و جنس آن برای سلامت زنان باردار بسیار اهمیت دارد. بهترین نوع شلوار بارداری به توجه به فصول مختلف و همچنین زمان مناسب پوشیدن شلوار بارداری را باید رعایت کرد تا در دوران بارداری مشکلی ایجاد نشود .

در واقع باید گفت که در پایان 3 ماهه اول بارداری بیشتر خانم ها احساس می کنند در لباس های فعلی شان راحت نیستند. با این حال تمایل چندانی ندارند تا برای لباس های بارداری هزینه کنند زیرا از یک طرف قیمت این نوع لباس ها کمی بالاست، از سوی دیگر فکر می کنند نهایتا 6 ماه می توانند از آنها استفاده کنند اما قرار نیست به محض زایمان کردن این لباس ها را کنار بگذارید چون مسلما چند ماهی طول می کشد تا به سایز قبلی خود برگردید و در طول شیردهی وقتی هنوز اضافه وزن دارید و شکمتان کمی بزرگ است، این لباس ها همچنان به کارتان می آید.

شلوار بارداری پارچه ای
 

چه نوع شلوار بارداری مناسب و سالم تر است؟

شلوار بارداری انوع مختلفی دارد و انواع کلاسیک شلوار بارداری نواری از جنس ژرسه به جای کمر دارند که دور تا دور شکم را می گیرد و تا بالای ناف کشیده می شود. این نوع شلوارها بسیار راحت است و کش یا دکمه های کنار شلوار امکان تغییر سایز را فراهم می کند.

 باید توجه داشته باشید که مخصوصا در زمستان، این نوع شلوارها به گرم ماندن شکم کمک می کنند و حتی محافظ مناسبی برای پوست شکم است که در طول بارداری در معرض انواع آسیب هاست.

 همچنین باید گفت برای خانم هایی که در تابستان باردارند و احساس می کنند این نوار گرمشان می کند، راه حلی وجود دارد؛ کافی است نوار را تا کنند و روی باسن بکشند تا مدل شلوار عوض شود.

 اما اگر با شلوارهای فاق بلند راحت نیستید، می توانید انواعی را انتخاب کنید که یا بدون کمر هستند یا کمرهای کشی باریک دارند که زیر شکم قرار می گیرد.

این شلوارها کش قابل تنظیم دارند تا با بالا رفتن سن بارداری بتوان میزان سفتی آنها را تنظیم کرد. استفاده از این نوع شلوارها معمولا به خانم هایی توصیه می شود که زایمان کرده اند و هنوز اضافه وزن بارداری دارند. 

نکاتی که باید درمورد شلوار بارداری بدانید 4.1/5 17
منبع : مادر کلوپ /ن