چگونه کودک نابغه داشته باشیم


داشتن کودک نابغه یک رویا نیست و هر کودکی می تواند نابغه باشد. اگر می خواهید کودک نابغه داشته باشید او را بایستی در جهت درست قرار داهید تا با رعایت نکاتی از او یک کودک باهوش و نابغه بسازید.


برای داشتن یک کودک نابغه او را در 4 مسیر تنظیم کنید:

انگیزه برتر: انگیزه برتر از استقلال سرچشمه می گیرد و کودک می داند که والدینش تنها کسانی هستند که او می تواند به آنها مراجعه کند و جواب سوالات خود را به دست بیاورد.
به کودک پاسخ درست بدهید و برایش وقت صرف کنید. اگر کاری را با تمام انرژی و به تنهایی انجام داد او را تشویق کنید و ابراز احساسات کنید.
 
4 مسیری که کودک را باید در آن قرار داد:
استقلال: استقلال به نبوغ کودک قدرت می بخشد اگر کودک شما از برآورده کردن خواسته های شما در خود مطمئن نباشد نمی تواند نبوغ خود را نشان دهد. کودک اگر از مواجهه با ناخوشایندی مطمئن باشد به دنبال نبوغ و ابرازات آن نخواهد رفت. همچنین استقلال در کودک شما اعتماد به نفس را تقویت می کند.
 
تربیت کودک
 
کنجکاوی:
کودک تان را به طور غیر مستقیم وادار به سئوال از هر کس و هر چیزی البته نه در رابطه با مسائل شخصی کنید. کنجکاوی کودک او را در راستای کشف شرایط و محیط و هر چیزی قرار می دهد. به سئوالات کودک خود با اهمیت و احترام پاسخ دهید تا او به اهمیت پاسخ دادن به سئوال و جستجو برای پاسخ سئوال پی ببرد.
 
خلاقیت:
کودکان اغلب تخیلاتی دارند کم و یا بیشتر در بین آنها متفاوت است اما وجود دارد آنها را به مسیر درست هدایت کنید . به عنوان مثال اگر کودک شما در انجام کاری بی انگیزه است با ایجاد خیالی از یک اسطوره موفق در ذهنش او را تشویق کنید البته کاملا غیر مستقیم.
 
تصور مثبت از خود:
قدم اصلی در ایجاد تمرکز و خود باوری و در نهایت موفقیت داشتن تصور مثبت از خود است که شما تنها کسی هستید که می توانید آن را ایجاد کنید. کودکتان وقتی کاری انجام می دهد او را تشویق کرده و به او بگویید "عالی بود زود باش برو به پدرت هم نشان بده "
الگو های برتر برایش قرار دهید و او را به آنها شباهت دهید و نقاط مثبت او را با آن شخص موفق تطبیق دهید.
 
 
چگونه کودک نابغه داشته باشیم 4.6/5 26
منبع : نمناک /ن