بزرگترین اشتباهات تربیتی والدین 1


بیشتر والدین فکر می کنند که اگر با کودکانشان دوست باشند و خود را همیشه همرنگ آنان جلوه دهند بهترین نتیجه را خواهند گرفت که این یک اشتباه محض در تربیت کودک است.


والدینی که با کودکانشان مانند دوست رفتار می کنند بیشتر از اینکه به آن ها سود برسانند ضرر نصیب آن ها می کنند. درست است که دوستی با کودک و ایجاد یک رابطه ی خوب و صمیمی با او خیلی مهم است اما هر کاری راه و روش خود را دارد.

آلیس فیلیپس مدیر مدرسه دخترانه به پدر و مادرهای شاگردان مدرسه اش در مورد تأثیرات منفی که آن ها بر روی کودکانشان می گذارند به خصوص زمانی که آن ها را وارد بحث های خود می کنند گفت.

 
دوستی با کودک
دوستی با کودک اعتماد به نفس او را فزایش می دهد
 
مجله آتیان نوشت: پدر و مادرها تمام تلاش خود را می کنند تا به سرعت همه خواسته های کودکانشان را فراهم کنند و همه هدفشان منتقل کردن حس خوب به کودکشان است.
زمانی که کودکشان به مشکل بر می خورد به راحتی می گویند:
نگران نباش عزیزم من هم تو درس ریاضی مشکل داشتم. من اصلاً تاریخ نمی فهمیدم و همیشه نمره ام پایین می شد. لینها بدترین جملاتی هستند که برای امیدوار کردن کودک می توان استفاده کرد یعنی با زبان بی زبانی کودک را از تلاش دلسرد می کنید.
 بهتر است بدانید که الگوی اولیه کودک شما هستید و با گفتن این حرف ها به او می فهمانید که شما فردی بسیار کم کار و سست در راه رسیدن به اهدافتان بوده اید که تصور کودک از شما را در ذهنش به شکلی نا خوشایند مبدل می کند.
بزرگترین اشتباهات تربیتی والدین 1 5/5 1
منبع : نمناک /ن