5 راه برای داشتن کودک باهوش


اینکه داشتن یک کودک باهوش با رشد عقلی مناسب خواسته هر پدر و مادری است کافی نیست بلکه دانستن راه و روش درست برای رشد عقلی کودک مهم است.


چگونه می توانیم نیروی عقلی کودک را رشد دهیم؟

این سوالی است که در ذهن هر پدر و مادر مسئول ودقیق در مورد آینده کودک به وجود می آید که با داشتن برنامه و راههایی هدفمند به نتیجه می رسد.
ما در این بخش به راهکارهایی موثر در تقویت و رشد قدرت عقلی کودک در زمان آستانه ورود به دبستان و بعد از آن می پردازیم.
 
کتاب
 
زود خوابیدن: کودک شما در حال شکوفایی است و برای همین باید روزی 8 ساعت بخوابد تا ذهن او همیشه سرحال باشد. دقت کنید که بهترین زمان آغاز خواب شبانه  برای کودک ساعت 9 تا 10 شب است.
 
 داشتن تغذیه مناسب: مهمترین وعده غذایی صبحانه است که باید با آرامش و بدون هیچ عجله ای خورده شود تا کودک بتواند نیروی لازمه برای فکر و تمرکز را به دست آورد. در کنار وعده صبحانه باید به وعده های دیگر و میان وعده ها تا حد امکان رنگ طبیعی دهیم و از غذاهای آماده و فراوری شده دور باشیم.
 
تغذیه
 
میز غذا میزگردی برای بحث:
زمان صرف غذا یک فرصت خوب برای بحث های لذت بخش خانوادگی است که در این زمان کودک از تجربیات و دانسته های خود در کنار سوالاتی که در ذهن دارد صحبت می کند و گوش دادن به حرف ها و نظرات او در این مرحله تاثی بسزایی در افزایش اعتماد به نفس کودک شما دارد.
 
داشتن مسئولیت:
کودک باید بداند که تنها بازی نیست که باید وقت او را پر کند بلکه کارهای هدف دار و برنامه ریزی شده مانند تکالیف مدرسه و یا مهد ذهن او را به سمت افزایش توانایی مدیریت زمان می برد.
 
هوش کودک
 
کتاب:
کودکتان را تا حد امکان با کتاب دوست کنید در کنار هر خرید و تفریحی به کتابخانه بروید و از نمایشگاهها به خصوص غرفه های مربوط به کتاب های خوشرنگ و جالب کودکان دیدن کنید تا از همان کودکی فرهنگ و باور کتابخانی در کودک شما ایجاد و رشد کند.
 
5 راه برای داشتن کودک باهوش 5/5 6
منبع : نمناک /ن