مسمومیت بارداری در هفته های پایانی بارداری


مسمومیت بارداری در سه ماهه آخر بارداری شیوع بیشتری دارد. از علائم مسمومیت بارداری می توان بالارفتن شدید فشار خون، تاری دید، ....


بالا رفتن قابل ملاحظه فشار خون، ورم ناگهانی دست ها و پاها، افزایش وزن ناگهانی، وجود آلبومین در ادرار و دفع پروتئین در ادرار و تاری دید از علایم مسمومیت بارداری است. کاهش جریان خون رحم می تواند سبب مشکلاتی نظیر کاهش رشد جنین، کاهش مایع آمینوتیک و پارگی جفت شود.
مسمومیت حاملگی در سه ماهه آخر بارداری شایع تر است، تصریح کرد: به همین دلیل خانم های باردار باید آن را به خوبی بشناسند و در صورت داشتن هر گونه علائم حتماً به پزشک مراجعه کنند.
افزایش قابل ملاحظه فشار خون (هر چند در محدوده طبیعی قرار داشته باشد)، ورم ناگهانی به خصوص دست ها و پاها که به هنگام صبح شدیدتر است، افزایش وزن ناگهانی، وجود آلبومین در ادرار و دفع پروتئین در ادرار و تاری دید را مجموعه علائمی برشمرد که مشخص می کنند مسمومیت بارداری رخ داده و کلیه ها دچار علائم نارسایی می شوند.
مسمومیت حاملگی ممکن است از هفته 20 بارداری تا هفت روز پس از زایمان رخ دهد که باید به آن توجه داشت.
در صورت تشخیص و درمان در طول بارداری، اغلب بدون هیچ عارضه ای از بین می رود اما اگر به موقع درمان نشود احتمال سکته مغزی، تشنج و ادم ریه وجود دارد.

 

مسمومیت بارداری در هفته های پایانی بارداری 4.8/5 58
منبع : isna.ir