تاثیر گوش دادن به موسیقی کلاسیک در نوزاد یک روزه + عکس


گوش دادن به موسیقی کلاسیک در نوزادان می تواند جایگزینی برای صدای مادران باشد و سبب عادی شدن ضربان قلب آنها می شود.

آرامش و موسیقی کلاسیک در روحیه کودک و جنین تأثیر مثبت بیشتری دارد، تا یک موسیقی پر تلاطم و خشن اگر چه انواع مختلف موسیقی بر روی کودکان تأثیر خاص خود را می گذارد. براساس جدیدترین تحقیقات گوش دادن به موسیقی کلاسیک می تواند سبب تقویت و بهبود حافظه شود. موسیقی کلاسیک سبب تقویت امواج مغزی و ضربان بین سلولهای عصبی می شود. 

موسیقی کلاسیک

دکتر اسلاوکا ویراگوا در اسلواکی معتقد است، موسیقی می تواند جایگزینی برای صدای مادران باشد و سبب عادی شدن ضربان قلب نوزادان می شود.

به نظر او، موسیقی کلاسیک می تواند جایگزین خوبی برای مادر در زمان نبودشان باشد.به این ترتیب موسیقی نه تنها جای خالی مادر را پر کرده بلکه از استرس نوزاد کاسته و به افزایش وزن او کمک می کند.

بررسی ها نشان می دهند، کارشناسان گوش دادن به موسیقی کلاسیک بویژه برای کودکان و سالمندان را بسیار مفید به لحاظ  تقویت جافظه و افزایش عملکرد ذهنی می دانند. 
از جمله موسیقی های کلاسیک ساخته شده می تواند نوعی اثر درمانی برای ذهن و تقویت حافظه داشته باشد. 
این نتایج حاصل تحقیقات پژوهشگران دانشگاه ساپینزا شهر رم در کشور ایتالیا بوده است. 
موسیقی درمانی حتی به عنوان یک راهکار برای افزایش سطح هوش نوزادان تازه به دنیا آمده در  یکی از بیمارستانهای کشور اسلواکی مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج بسیار مثبتی بر افزایش سطح هوش و حافظه نوزادان مورد آزمایش داشته است. 
تاثیر گوش دادن به موسیقی کلاسیک در نوزاد یک روزه + عکس 5/5 1
منبع : باشگاه خبرنگاران-/ف