با خارش دوران بارداری چه کنیم؟


خارش بدن در دوران بارداری به حرات یکی از ناخوشایند ترین بخش های بارداری است . خارش شکم و قسمت های دیگر بدن در دوران حاملگی دلیل دارد که باید با مراجعه به پزشک برای درمان و رفع ان اقدام کرد.

 خارش دوران بارداری و چنگ زدن های مدام یک خانم باردار شاید مشکلی باشد که شما هم گرفتارش هستید. اگر شما هم ساعتهای طولانی از شب و روز در حال خاراندن بدن و به خصوص کمتان هستید بایستی برای رفع و درمان خارش دوران بارداری اقدام کنید.

 سوال یک خانم باردار: بنده درماه آخر بارداری هستم و حدود یک ماهی هست تمام بازوها و پهلوهایم جوش های قرمز رنگی زده که با خارش شدید همراه است. این جوش ها با شیو کردن خارششان بسیارشدیدتر می شود. طوری که شب تا صبح باید بدنم را با گریه بخارانم. تحمل این وضع برایم غیرممکن شده است.

خارش در دوران بارداری

 پاسخ  متخصص زنان، زایمان و نازایی: اگر خانمی دچار خارش باشد، حتما آزمایش هایی برایش درخواست می شود که اگر آنزیم های کبدی و بیلی روبین بالا باشد، باید به آن رسیدگی و برای درمان اقدام کرد. البته در ماه آخر بارداری برای بعضی از خانم ها انواعی از حساسیت ها ایجاد می شود که حساسیت پوستی یکی از آنهاست. در صورتیکه با دوش آب خنک و نوشیدن مایعات رفع نمی شود لازم است تا با متخصص پوست مشورت کنید و درمان دارویی انجام دهید. 

با خارش دوران بارداری چه کنیم؟ 5/5 1
منبع : نی نی /ن