آکایران :تقویت حافظه کودک با یک انگشت عسل


آکاایران: تقویت حافظه کودک با یک انگشت عسل

تقویت حافظه کودک با عسل از سالهای دور توصیه مورد تاکیید بوده است به طوری که در میان فرمایشات و احادیث پیشوایان دینی عسل را درمان بیماری ها و افزایش دهنده هوش و حافظه معرفی کرده اند.


تقویت حافظه کودک با تغذیه و به چالش انداخت مغز کودک ممکن می شود. منظور از چالش مغز همان استفاده از بازی های فکری و ... است و در صدر خوراکی ها و غذاهای مفید برای تقویت هوش و حافظه عسل معرفی شده است.

بنا به گزارش آکاایران : یک متخصص تغذیه با اشاره به اینکه افرادی که از ابتدای دوره جوانی مصرف عسل  را در وعده غذایی خود جای داده اند کمتر دچار پیری زودرس می شوند و عمر طولانی تر دارند گفت: عسل برای جلوگیری از فشار خون بالا، ورم مفاصل، بی خوابی و افزایش مقاومت بدن بسیار مفید است.

 به گفته عضو انجمن علمی تغذیه ایران والدینی که مایل اند کودکانشان حافظه و رشد و نمو بهتری داشته باشند می توانند عسل  طبیعی را بعد از یک سالگی در وعده غذایی کودکان خود قرار دهند.
 
تغذیه مناسب کودکان
 
با توجه به افزایش میزان تقاضا برای مصرف عسل  برخی شکر را به جای شهد گل در دسترس زنبور قرار می دهند که در نهایت عسل  تولید شده خاصیت درمانی خود را از دست می دهد.
 
وی در پاسخ به اینکه چگونه می توان عسل مرغوب را از نوع تقلبی تشخیص داد گفت: معمولا بهترین نوع عسل  سرخ رنگ، شفاف، خوشبو و غلیظ است و بستگی با نوع آن نباید گلو را بسوزاند و هنگامی که عسل  را از ظرف واژگون می کنیم باید کش بیاید و شکرک هم نزند.
 
افرادی که دردهای معده و یا یبوست دارند می توانند با خوردن یک تا دو قاشق عسل  در طی روز مشکل خود را برطرف کنند مضاف بر اینکه قند موجود در عسل  از نوع گلوکز و فروکتوز است که به سرعت جذب می شود و در بدن باقی نمی ماند.
این مطلب مفید بود ؟
تقویت حافظه کودک با یک انگشت عسل 5/5 11
منبع : شاهزاده /ن

منبع : فواید عسل برای کودکان