آکاایران: چگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟

طریقه گرفتن ناخن نوزاد

ناخن کودک شما نرم تر و قابل انعطاف تر از ناخن های شما است، اما اشتباه نکنید چون آنها تیز هستند! یک نوزاد کنترل کمی بر روی اندام های خود دارد و به راحتی از خراشیدن صورت خودش و شما خسته می شود.ناخن کوچک معمولا خیلی سریع رشد می کند و شما ممکن است مجبور شوید چند بار در هفته آن را کوتاه کنید اما ناخن های پا کمتر نیاز به کوتاه کردن دارند.

چگونه ناخن های نوزادم را بدون بریدن سر انگشتانش مرتب کنم؟

بهترین زمان برای انجام این کار وقتی است که او خوابیده باشد. یک وقت خوب دیگر هم دقیقا بعد از حمام است که ناخن های نوزادتان نرم تر هستند. مطمئن شوید که نور کافی برای دیدن آنچه انجام می دهید دارید. از یک جفت قیچی نوزاد استفاده کنید یا ناخن گیری را بردارید که مخصوص انگشتان کوچک باشند.

نوک انگشت را در ناحیه ی دور تر از ناخن فشار دهید تا از ریش ریش شدن پوست جلوگیری کنید و همچنین یک چیز محکم مانند گیره یا کلیپس تان را در دست کودک نگه دارید. ناخن ها را با توجه به انحنای انگشت کوتاه کنید. ناخن های پا را مستقیم و از عرض کوتاه کنید. سپس از سوهان ناخن برای صاف کردن لبه های تیز استفاده کنید.

چگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟ -آکاچگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟ -آکا

توصیه پزشکان در مورد مرتب کردن ناخن نوزاد

پزشکان توصیه می کنند در هفته های اول زندگی نوزاد، تنها از یک سوهان استفاده کنید چون ناخن ها خیلی نرم هستند و کسانی که به تازگی پدر و مادر شده اند هم خیلی تصادفی پوست نوزاد شان را می گیرند.

اگر تصمیم گرفتید زمانی که نوزادتان بیدار است به ناخنش شکل بدهید، از همسر یا دوست تان بخواهید که او را محکم نگه دارد تا در هنگام کارتان تکان تکان نخورد یا کسی باشد و حواسش را پرت کند. در این صورت شما فرصت پیدا می کنید دستانش را برای گرفتن ناختن و سوهان زدن آن نگه دارید.

چگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟ -آکاچگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟ -آکا

گرفتن ناخن نوزاد با دندان اشتباه است

بعضی از پدر و مادر ها با دندان خودشان ناخن های بچه را مرتب می کنند، که این کار می تواند میکروب ها را از دهان شما به هر خراش کوچکی که روی انگشت بچه وجود دارد انتقال دهد. شما نمی توانید آنچه را که انجام می دهید ببینید و باید متوجه باشید که انگشتان نوزادتان در مقایسه با دندان های شما خیلی کوچک و ظریف هستند.

چگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟ -آکاچگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟ -آکا

اگر سرانگشت نوزاد بریده شد ، چطور خون آن را بند بیاورم؟

اگر شما سرانگشت نوزادتان را بریدید خیلی خودتان را نگران نکنید چون این اتفاق برای خیلی از پدر و مادر ها رخ می دهد. به راحتی سرانگشت بریده را با آب سرد شستشو دهید سپس یک پارچه دورش بپیچید و با کمی فشار آن را نگه دارید.

خونریزی معمولا ظرف چند دقیقه متوقف می شود. برای بانداژ کردن دست بچه وسوسه نشوید چون این احتمال وجود دارد زمانی که او انگشتش را در دهانش فرو می کند آن را دربیاورد که در نهایت منجر به خفگی نوزاد شود.

همچنین پزشکان استفاده از نوار بانداژ مایع مخصوص نوزادان و کودکان نوپا را پیشنهاد نمی کنند چون احتمال این وجود دارد که آن را بمکند. اگر زخم فرزندتان طوری است که خونریزی اش بند نمی آید، باید او را پیش یک متخصص نوزادان ببرید.

چگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟


این مطلب مفید بود ؟ .

منبع :

پربازدیدها
تبلیغات