در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد پودر بچه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: جهت جلوگیری از سوختگی پای بچه ها و عرق سوز شدن بدن کودکان و بزرگسالان می توان از پودر بچه استفاده نمود. با ما همراه شوید تا مطالبی در مورد پودر بچه مطالعه کنید.

پودر بچه

آکاایران:پودر تالک گرد سفید رنگ و نرمی است که از یک ماده ی معدنی به نام تالک تهیه شده است. تالک مورد استفاده در محصول پودر کودک فیروز به دلیل داشتن خصوصیات فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد خود کاربرد بسیار زیادی در صنایع آرایشی- بهداشتی دارد. تالک یک ماده معدنی و کاملا طبیعی است. فرآوری تالک به علت نرم بودن ماده معدنی اولیه آن، آسانتر از سایر مواد معدنی است. تالک مصرفی پودر کودک فیروز از نوع مرغوب ، شسته شده و استریل شده با اشعه گاما و یا گاز اتیلن اکساید بوده و فاقد هرگونه ناخالصی می باشد.

تالک به علت داشتن خاصیت ورقه ای، در پوست  حالت چربی و نرمی ایجاد می نماید. از این رو تالک باعث لغزندگی و روانی شده و مانع از اصطکاک سطوح پوست روی هم می شود، همچنین به علت دارا بودن  ذرات بسیار ریز قدرت جذب بالای بو را دارد.   

نشاسته موجود در پودر بچه از دانه ذرت تهیه شده و محصولی طبیعی است و به جذب رطوبت کمک می کند و باعث نرمی پوست می شود و همچنین پروپیل گلیکول رطوبت طبیعی پوست را حفظ کرده و به آن احساس نرمی می بخشد.

زینک اکساید به کار رفته در پودر بچه بدون ایجاد حساسیت دارای خاصیت جمع کنندگی (قابض کنندگی) و ضد التهابی است و دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد عفونی کنندگی نیز می باشد.

اسانس مورد استفاده در پودر بچه فیروز طوری انتخاب گردیده که در ترکیب آن از موادیکه حساسیت زا باشند و در لیست جهانی بررسی اسانس(IFRA) آمده است به هیچ عنوان استفاده نگردیده است. 

دقت نظر در تهیه مواد اولیه،  رعایت اصول بهداشتی در خط تولید، جنس تجهیزات ساخت و بسته بندی، دقت در تولید، شرایط نگهداری محصول تا رسیدن به دست مصرف کننده نیز از عوامل مهم و موثر در کیفیت نهایی پودربچه فیروز می باشد. بدین منظور همگام با تکنولوژی روزدنیا جهت انتخاب بهترین مواد اولیه، مطابق با استانداردهای ملی ایران و استانداردهای بین المللی  اروپا BP  Pharmacopeia) (British  و امریکا USP  (United State Pharmacopeia) در واحد تحقیق و توسعه فیروز، آزمایشات دقیق و متعددی انجام می گیردکه این دقت نظردرارتقاء کیفیت پودر  بچه نقش به سزایی دارد.

خشک نگهداشتن مناطق چین خورده بدن، استحمام روزانه، خشک کردن نواحی چین با سشوار پس از استحمام، پرهیز از رفتن به محیطی که موجب تعریق زیاد می شود و کاهش فعالیت و سایش نواحی در ساعت های گرم روز از مهمترین راه های پیشگیری است.

استفاده از پودر بچه به نحوی که ایجاد غبار نکند و لوسیون کالامین دی در مراحل اولیه می تواند تا حدود زیادی قرمزی، سوزش و خارش را کاهش دهد اما در صورت ادامه بیماری حتماً باید به پزشک متخصص مراجعه کرد. زیرا هم قابل انتقال و سرایت به دیگران است و هم بر اثر تکرار و خارش، پوست، تیره رنگ و ضخیمَ می شود که خوشایند نیست.

البته غبار حاصل از استفاده ناصحیح از پودر بچه برای ریه خطرناک است و باید به نحوی استفاده شود که غباری از آن بلند نشود.به طور کلی در محیط های بسته که نواحی چین های بدن مانند کشاله ران، زیربغل یا چین گردن در نوزادان که پوست روی هم قرار می گیرد موجب رشد یک سری از قارچ ها و مخمرها می شود و از طرفی به علت کاهش اصطکاک بین دو لایه چسبنده پوست و ایجاد سایش، قرمزی و خارش در پوست آن نواحی نیز به وجود می آید.

گردآوری: بخش کودکیاری آکاایران