bxs1

آکاایران: ممکن است نوزاد شما با یک سر پر از مو متولد شده باشد یا ممکن است موهایش پراکنده باشد به هر حال نگران نباشید، موها در نهایت رشد پیدا می کنند ؛ نباید برای رشد مویش نگران باشید ،زیرا در طول رشدش بوجود خواهند آمد درست مانند جنبه های دیگر مراقبت از نوزاد، مراقبت از مو چیزی است که باید مورد بررسی قرار گیرد و در این بخش از نکات مهم مراقبت از نوزاد درآکاایران چگونگی مراقبت از آن را آورده ایم.

چگونگی مراقبت از موهای نوزاد:

Related image

1. مراقبت های اضافی برای موهای بلند نوزاد و کودک خردسال :

اگر تصمیم بگیرد موهای نوزاد خود را بلند کنید باید هوشیار باشید ، موی کودک باید مرتب شود، روغن زده و تمیز نگه داشته شود. اجازه ندهید روغن روی موی کودک زیاد بماند، زیرا خاک و گرد و غبار را جذب می کند ؛ همچنین، از استفاده از کش موهای سفت یا کلیپس های سفت مو اجتناب کنید، زیرا می تواند موجب ناراحتی کودکتان شود.

نگهداری از موی کودکان

2. مراقبت از موی نوزاد با ماساژ روغنی:

مراقبت از موی فر کودکان

ماساژ روغن برای کل بدن از جمله پوست سر مفید است، زیرا این امر برای بهبود گردش خون به حفره های مو کمک میکند و همچنین کمک می کند تا او را به راحتی بخوابانید.علاوه بر این به مرطوب سازی پوست سر کمک می کند و از تشکیل شوره سر جلوگیری می کند.روغن کافی روی پوست سر نوزادتان بریزید و در حرکات دایره ای بدون فشار دادن ماساژش دهید. شما می توانید از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل و غیره استفاده کنید.

3. مراقبت از موی نوزاد با شانه کردن صحیح:

Related image

شانه کردن منافذ باز پوست را تحریک می کند و به تولید سبون سالم کمک می کند ؛ حتما شانه کردن را آرام انجام دهید زیرا پوست سر نوزاد حساس است. از شانه ای با دندانه های بزرگ، نرم و براق استفاده کنید این کار را زیاد و چند بار زیاد در روز انجام ندهید فقط یک یا دو بار در روز کافی است.

4. استفاده از یک نرم کننده خوب برای موهای ژولیده نوزاد:

این یک مشکل رایج است که در نوزادانی که موهای بلند دارند اتفاق می افتد. استفاده از یک نرم کننده خوب مخصوص کودک یک راه خوب برای عالی نگه داشتن موها است ؛ همچنین به طور مرتب موهای او را بدون فشار بیش از حد شانه کنید.

مراقبت از موهای نوزاد شما علم موشکی نیست پس هر چه باشد، از مراقبت از موهای افراد بالغ راحت تر است زیرا ریزش مو و آسیب مو در چنین سن و سالی مشکل نیست. تنها موضوع اصلی که باید به دنبال آن باشید، کردل کپ است که می تواند به طور موثر توسط شانه زدن منظم از آن جلوگیری شود.

5. استفاده از مرطوب کننده راهی برای مراقبت از موی نوزاد :

نگهداری از موی کودک

6. تراشیدن سر روش میانبر برای مراقبت از مو نوزاد:

Related image

یک روش میانبر برای مراقبت از مو تراشیدن کاملش است. این کار می تواند در صرفه جویی زمان هم به شما کمک کند.

7. مراقبت از موی نوزاد با انتخاب محصول مناسب :

مراقبت از پوست و موی کودکان

از محصولات بزرگسالان استفاده نکنید، زیرا ممکن است پوست نوزادتان را خشن کند ، محصولات کودک مخصوص آنها طراحی شده اند، و حساسیت آنها را در نظر گرفته اند.فقط شامپوهای بدون اشک چشم را بخرید، زیرا اگر به چشمش وارد شود باعث ایجاد صدمه نمی شود.

8. مراقبت از موی نوزاد با طریقه صحیح شامپو کردن:

یکی از دلایل اصلی شکننده بودن، نازک بودن مو، پوست سر کثیف و عرقی است.حتما موهای نوزاد خود را شامپو کنید و پوست سرش را در زمان شامپو کردن سه بار در هفته ماساژ دهید. شما می توانید از شامپویی که برای سر و بدن کودک است استفاده کنید. لازم نیست که موهای نوزاد را هر روز بشویید.

9. روش برطرف کردن مشکل پوستی کردل کپ برای مراقبت از موی نوزاد:

کردل کپ به علت تولید بیش از حد سبوم است، ماده ای چرب که رطوبت پوست را حفظ می کند. این وضعیت ممکن است بعضی اوقات با جوش های خیلی ریز و برامدگی های خیلی ریز ریز و کنارهم ضخیم زرد یا سفید روی پوست سر اتفاق بیفتد. مشکلی رایج است و معمولا در 8-12 ماهگی از بین می رود. بهترین راه این است که به طور مرتب پوستش را بشورید و سرش را شانه کنید تا آن را تمیز نگه دارید. از مصرف پودر تالک بر روی سر در طول این مدت خودداری کنید.

10. مرتب کردن مو بهترین راه های حفظ موی سالم نوزاد:

یکی از بهترین راه های حفظ موی سالم با مرتب سازی مکرر انجام می شود ؛ این کار مانع از موخوره و مسائل مرتبط با خشکی می شود.همچنین، اگر موها را کوتاه نگه ندارید، می تواند به این مشکلات کمک کند.

مراقبت از موی کودکان

bxs2