در این بخش از سایت آکاایران نکاتی در مورد خرید کریر را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: خریدن کالسکه و کریر مناسب یکی از مهم ترین عواملی است که هر تازه مادری باید در نظر بگیرد. اگر شما هم قصد خرید یک کالسکه و کریر را دارید، پیش از هر چیز باید ۳ عامل مهم را در نظر بگیرید: اول نیاز خودتان، دوم نیاز کودک تان و در آخر سبک زندگی تان. با ما همراه شوید تا مطالبی در مورد خرید کریر مطالعه کنید.

کریر

آکاایران: این وسیله جزو اولین وسایلی است که نوزاد و والدین به آن احتیاج دارند و آرامش کودک و آسایش والدین تا حدی به این وسیله بستگی خواهد داشت از این رو برای انتخاب آن باید دقت کامل داشته باشیم تا مبادا از خرید خود پشیمان شویم.پس به این نکات توجه کنید.

1 ـ استاندارد را جدی بگیرید؛ اگرچه وظیفه اصلی این وسیله ایجاد شرایط مساعد برای حمل و نقل کودک است و بسیاری از والدین امروزی برای جابه جایی نوزاد هنگام خروج از منزل از آن استفاده می کنند، اما کریر علاوه بر ایجاد آسایش برای کودک و والدین قرار است محافظی بسیار مطمئن برای دلبند شما باشد، پس بجاست قبل از انتخاب مدل مورد نظرتان به علائم استاندارد که معمولا از سوی شرکت های سازنده برای لوازم حمل و نقل کودک استفاده می شود توجه ویژه داشته باشید. این ویژگی معمولا با حرف E روی جعبه کریر منعکس می شود.

2 ـ به وزن کریر دقت کنید؛ همان طور که از نام این وسیله پیداست قرار است والدین برای جابه جایی و حمل و نقل کودک از آن استفاده کنند؛ بنابراین لازم است نسبت به وزن وسیله خوب دقت شود، چون اگر مادر یا پدر به تنهایی قصد جابه جایی کودک را داشته باشند با توجه به این که یک ساک همراه کودک نیز باید با خود حمل کنند ممکن است وزن کریر برایشان دردسر ساز باشد و باعث خستگی و در نهایت کنار گذاشتن آن شود.

3 ـ چندکاره های محبوب؛ با توجه به افزایش تقاضای استفاده از کریر و البته زندگی ماشینی امروز، بیشتر سازندگان به فکر تولید وسیله ای چندکاره در این زمینه افتادند که درواقع علاوه بر این که مسئولیت حمل و محافظت نوزاد خارج از منزل را برعهده دارد هنگام استفاده از خودرو نیز می تواند با استفاده از تجهیزات اضافه ای که در آن تعبیه شده به صندلی خودرو تبدیل شود. بنابراین بهتر است هنگام خرید این موضوع را خوب مورد بررسی قرار دهیم. هرچند ممکن است قیمت بیشتری بپردازیم. اما فراموش نکنید اگر قصد خرید این وسیله را دارید باید به محافظ های آن خوب دقت کنید که عبارتند از محافظ های سر و گردن و بندهای نگهدارنده، چون هنگام استفاده آن به صورت صندلی خودرو به این موارد نیاز خواهید داشت. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید کریر را تا زمانی که فرزند شما حدود 10 کیلوگرم وزن گرفته می توانید به عنوان صندلی خودرو استفاده کنید و پس از آن باید به دنبال صندلی خودرو مناسب اندازه کودک باشید.

4 ـ در انتخاب دسته کریر دقت کنید؛ کریر برای حمل نوزاد ساخته شده است، بنابراین وزن کل این وسیله همراه با نوزاد بر دستان والدین خواهد بود پس طراحی و مواد سازنده دسته کریر یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب آن برای شماست. امروزه کریرهایی که دارای دسته های پارچه ای است با توجه به امتیاز راحتی بیشتر تقاضای مشتریان را به خود اختصاص داده اند، گرچه کمی قیمت بالاتری نسبت به کریرهایی با دسته پلاستیک دارند؛ اما امتیاز حمل و نقل آسان این مشکل را کاملا برطرف کرده است.

کریر مناسب کریری است که شیب و گودی کمی داشته باشد تا به مهره های کمر نوزاد آسیب نرساند. اگر به نظرتان شیب کریر زیاد است می توانید در ابتدا با یک بالش کوچک پشت کمرش را بپوشانید. سبک و جمع وجور بودن کریر یکی دیگر از عوامل مهم است، زیرا باید آن را با خودتان حمل کنید. پس هرچه سبک تر باشد این کار راحت تر خواهد بود. همچنین می توانید کریر هایی بخرید که به عنوان صندلی ماشین هم کاربرد دارند، در این صورت طی جا به جایی با ماشین هم خیال تان راحت است که فرزندتان جایگاه مناسبی دارد. 

نکات کلیدی خرید کریر

1-     سبک باشه سبک یعنی ترجیحا در حد 2-1 کیلو باشه.

2-     گودی کریر رو نگاه کنید بعضیها گودیشون زیاده و چندان مناسب استفاده از نوزادی نیستن.

3-     اگر کریر رو برای استفاده بعنوان صندلی ماشین هم میخوایید کریر ترجیحا باید کریر جوندار و محکمی باشه و اونایی که با کمر بند بسته میشن و به ماشین وصل میشن بهترن یعنی  بجز کمربند بهتره به صندلی ماشینم هم یه اتصالی داشته باشه. البته من هنوز کریری ندیدم که تمام این مشخصاتی که میخواستم رو داشته باشه.

4-     اونایی که بالشتک مانند دور سری دارن برای نوزادی بهترن.

گردآوری: بخش کودکیاری آکاایران