در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد انواع پیجر را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: مراقبت از فرزندان آن قدر مسئولیت سنگینی به دنبال دارد که فکر آن یک لحظه هم شما را رها نمی کند؛ یک لحظه حتی در خواب! حالا اگر محل خواب کودکتان از اتاق شما دور باشد، این موضوع پررنگ تر هم می شود. همین فکر و خیالات و دغدغه باخبر بودن از لحظه لحظه خواب و بیداری کودک بوده که باعث بروز نوآوری های زیادی در بازار لوازم کودک و سیسمونی شده است. با ما همراه شوید تا با وسیله ای به نام پیجر آشنا شوید.

مانیتور و پیجر

آکاایران: در سال های اخیر محصولات متنوعی برای مواقع دور بودن پدر و مادر از فرزندشان عرضه شده اند. این دوری گاهی به اندازه یک دیوار بین اتاق کودک و پدر و مادر است؛ آن هم وقت خواب. انواع مانیتورها و پیجرهای اتاق کودک از جمله معروف ترین و پر طرفدارترین محصولات در این زمینه هستند. برندهای متفاوتی اقدام به تولید محصولاتی با این کاربرد کرده اند و در نتیجه بازار در این حوزه از تنوع زیادی برخوردار است.

پیجر یک دستگاه گیرنده رادیویی کوچک می باشد که امکان دریافت پیام، توام با دسترسی مداوم یک طرفه را برای کابر فراهم می نماید. این سیستم شبکه پیجر در سال ۱۹۲۱ توسط دیترویت ( امریکا) مورد استفاده قرار گرفت. اصطلاح پیجر اولین بار در سال ۱۹۵۹ در اشاره به یک محصول ارتباط رادیویی ساخت شرکت موتورولا بکار گرفته شد و آن وسیله کوچکی بوده که پیامهای رادیویی را بطور رادیویی را بطور انفرادی به کسانی که آن را حمل می کردند، می رساند.در اوایل دهه ۱۹۹۰ پیجرهای با پوشش آنتن دهی وسیعی به بازار آمد و تعداد استفاده کنندگان آن به ۲۲ میلیون نفر رسید. در سال ۱۹۹۴ بیش از ۶۱ میلیون نفر از پیجر استفاده می کردند. در کشورهای پیشرفته پس از یک دوره رکود کوتاه مدت پیجر مجددا به عنوان یک وسیله ارتباطی، کارامد، بی خطر و ارزان مورد توجه قرار گرفته و استفاده از آن بجای سایر وسایل ارتباطی بسیار معمول گشته است. بطوریکه در سال ۲۰۰۳ تعداد مشترکین به بیش از ۲۵۰ میلیون نفر رسید.

پیجر یک وسیله پیام گیر ارتباطل قابل حمل می باشد. شخص ارسال کننده پیام (خواهان ارتباط calling party))، از تلفن معمولی برای گرفتن شماره پیجر طرف مقابل استفاده می کند و پیام عددی یا حرفی یا صوتی خود را ارسال می کند.ئد مدت کوتاهی پیام توسط گیرنده پیجر دریافت شده و دارنده پیجر با شنیدن صدای بیپ و یا لرزش بدون صدا، از رسیدن پیام آگاه می شود. این پیام در صفحه نمایشگر(LCD) پیجر قابل رویت می باشد. رمز و راز پیجر در این است که در داخل آن جعبه کوچک گیرنده ای کار گذاشته شده که در عین سادگی از نظر تکنیکی بسیار پیچیده می باشد.

محصول حاضر که با عنوان «واکی تاکی» شناخته می شود، یکی از تولیدات برند باسابقه تامی تیپی است. این پیجر صوتی، قابلیت ارتباط دوطرفه دارد. به این معنا که علاوه بر انتقال صدا از اتاق کودک به دستگاه سیار پدر و مادر، پدر و مادر هم می توانند صدای خود را به اتاق کودک انتقال دهند. با استفاده از پیجر صوتی تامی تیپی، شما این امکان را دارید که تا مسافت 300 متر از اتاق کودکتان دور شده اما همچنان با او در ارتباط باشید. این ارتباط بدون تداخل امواج با سایر دستگاه ها برقرار می شود و وضوح آن تضمین شده است. از دیگر امکانات این محصول باید به داشتن دماسنج و چراغ خواب اشاره کرد. شما این امکان را دارید که از راه دور چراغ خواب اتاق کودک را روشن کنید. یک قابلیت دیگر این دستگاه به صدا درآمدن زنگ هشدار در صورت حرکت نکردن نوزاد در طول یک مدت قابل تنظیم است. این قابلیت با دخالت یک صفحه سنسور movement touchpad که در زیر تشک نوزاد قرار می گیرد، امکان پذیر شده است. پیجر صوتی تامی تیپی دارای دو عدد شارژر و یک عدد پایه شارژ است و به باتری نیاز ندارد.

تصاویری از انواع پیجر اتاق کودک

مانیتور و پیجر اتاق کودک,پیجر اتاق کودک,خرید پیجر اتاق کودک

مانیتور و پیجر

مانیتور و پیجر اتاق کودک,پیجر اتاق کودک,خرید پیجر اتاق کودک

مانیتور و پیجر

مانیتور و پیجر اتاق کودک,پیجر اتاق کودک,خرید پیجر اتاق کودک

انواع پیجر اتاق کودک

مانیتور و پیجر اتاق کودک,پیجر اتاق کودک,خرید پیجر اتاق کودک

پیجر اتاق کودک

گردآوری: بخش کودکیاری آکاایران