در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد خرید آغوشی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران:  آغوشی یکی از وسایلی است که خیلی از پدر و مادر ها ترجیح می دهند در سیسمونی نوزادشان داشته باشند. با ما همراه شوید تا مطالبی در مورد این وسیله و نکاتی در مورد خرید آن مطالعه کنید.

خرید آغوشی

آکاایران: برخی از والدین از آغوشی استفاده های زیادی می کنند و برای برخی دیگر تنها جنبه تزئینی دارد. این که آغوشی چقدر به دردتان می خورد به سبک زندگی تان بستگی دارد؛ اما باید بدانید که اگر به استفاده از آغوشی عادت کنید زندگی برای تان شیرین تر می شود، چون زمانی که کار دارید و باید از دست های تان استفاده کنید، می توانید نوزادتان را در آغوشی بگذارید و آزادانه به کار های تان برسید بدون این که دست های تان درگیر باشد. از سویی استفاده از آغوشی برای خود نوزادان نیز دلپذیر است، چرا که در همه حال به مادر یا پدر نزدیک هستند و احساس امنیت می کنند. اما با وجود این همه تنوع در بازار شاید انتخاب مدل مناسب برای تان سخت باشد، ما در این مطلب شما را راهنمایی می کنیم تا بدانید برای خرید یک آغوشی مناسب چه نکاتی را باید در نظر بگیرید. بلافاصله بعد از تولد بچه، ما اقدام به خرید آغوشی کردیم. در آن زمان فرزند ما لاغر و نحیف بود و برای همین پیدا کردن یک آغوشی که مطمئن و اندازه او باشد، سخت بود. وقتی او بزرگ تر شد و رشد کرد، شرایط کمی راحت تر شده و آغوشی اندازه او شد. اینکه او همیشه پیش خودم بود و همزمان دست هایم آزاد بودند، خیلی حس خوبی داشت و در ضمن بچه هم دید متفاتی از دنیا داشت. استفاده از آغوشی مزایای زیادی دارد.

اول از همه فکر کنید بیشتر از همه کجا قصد استفاده از آغوشی را دارید، زمانی که در خانه هستید و کلی کار عقب افتاده دارید و نوزادتان هم بی قراری می کند یا برای پیاده روی و خرید در خیابان و مکان هایی که امکان حمل کالسکه وجود ندارد. با توجه به کاربرد آغوشی و تکرر استفاده و با توجه به قیمت های مختلف آن آغوشی را انتخاب کنید که برای استفاده شما مناسب تر است. مسلما اگر استفاده بیشتری دارید بهتر است با صرف هزینه بیشتر، آغوشی بهتری بگیرید که طول عمر بیشتری هم داشته باشد.

در وهله بعدی فکر کنید چه کسی قرار است بیشتر از آغوشی استفاده کند، مادر یا پدر؟ اگر فکر می کنید هر دو از آغوشی استفاده خواهید کرد بهتر است آغوشی را انتخاب کنید که بند ها و بست های آن قابل تنظیم باشد و برای جثه هر دوی تان مناسب باشد تا هم خودتان و هم نوزادتان احساس آرامش و آسایش کند.

آغوشی های موجود در بازار یک حالته، 2 حالته و 3 حالته هستند. با توجه به استفاده تان ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است. آغوشی های یک حالته آن هایی هستند که برای بچه های بزرگ تر استفاده می شوند و تنها یک حالت دارند و آن هم رو به بیرون است، یعنی نوزاد رو به بیرون قرار می گیرد، معمولا از ۶ ماهگی به بعد که گردن نوزاد سفت شده استفاده دارند. 

آغوشی های 2 حالته از بدو تولد قابل استفاده هستند، یک حالت برای اوایل نوزادی و زمانی که نوزاد هنوز گردن نگرفته کاربرد دارد. در این حالت نوزاد رو به شما قرار می گیرد و تکه ای از آغوشی برای تحمل وزن گردن او در پشت سرش قرار می گیرد. با بزرگ تر شدن نوزاد، شما می توانید از حالت دوم استفاده کنید و با تا کردن تکه جلویی نوزاد را رو به بیرون ببندید و برای زمانی مناسب است که نوزاد تحمل و کنترل وزن گردن را یاد گرفته است. 

آغوشی های ۳ حالته علاوه بر 2 حالت بالا به صورت خوابیده هم در می آیند که برای شیردهی مناسب است، اما بهتر است این حالت را امتحان کنید تا از راحتی آن برای شیردهی اطمینان پیدا کنید، چون معمولا این حالت سوم تنها یک بعد تبلیغاتی داشته و زیاد قابل استفاده نیست. در نهایت با توجه به سبک زندگی تان و مقدار استفاده ای که از آغوشی دارید و با در نظر گرفتن تمام موارد امنیتی و راحتی، آغوشی را از میان مدل های گوناگون استفاده کنید که برای شما مناسب تر است و به جثه تان کمترین فشار را وارد می کند.

آغوشی,آغوشی نوزاد,آغوشی مادرکر

انواع آغوشی

راحتی و قابل انعطاف بودن آغوشی نیز از مهم ترین نکاتی است که باید هنگام خرید در نظر بگیرید. آغوشی که انتخاب می کنید باید هم برای شما و هم برای نوزادتان راحت باشد و استفاده طولانی مدت از آن شما یا نوزادتان را کلافه و خسته نکند. همچنین آغوشی باید طوری طراحی شده باشد که گذاشتن و بیرون آوردن کودک در آن با کمترین تلاش و به راحتی صورت بگیرد، چرا که والدین ممکن است هنگام استفاده از آغوشی دست تنها باشند، پس راحتی استفاده از آن نیز باید قبل از خرید مورد توجه قرار بگیرد. راحت باز و بسته شدن قفل ها هم مهم است، شما باید بتوانید به تنهایی و با یک دست قفل ها را باز و بسته کنید، چون باید با یک دست کودک را بگیرید تا با باز شدن آغوشی، کودک در بغل شما قرار بگیرد. آغوشی هایی که بند کمر دارند مناسب ترین آغوشی ها برای والدین هستند چون با پخش شدن وزن در پشت بدن کمترین فشار را به گردن و مهره های کمر وارد می کنند. بندهای آغوشی باید به قدر کافی پهن باشند چون باعث می شوند فشار روی گردن و شانه های شما کمتر احساس شود.

 سوراخ هایی که برای جای پای نوزاد در نظر گرفته شده چک کنید. این سوراخ ها باید به قدر کافی راحت و گشاد باشند تا پای کودک را اذیت نکنند. اگر قصد دارید آغوشی را از سنین کوچکی استفاده کنید، مراقب باشید تا آغوشی که می خرید تکه اضافی برای نگه داشتن گردن نوزاد را داشته باشد.آغوشی هایی را انتخاب کنید که قفل ها و بست های پلاستیکی دارند، اما از جنس پلاستیک مرغوب، چون اگر قفل ها آهنی باشند ممکن است در فصل تابستان یا زمستان بیش از حد گرم یا سرد شوند و این هم برای کودک آزاردهنده است و هم برای کسی که از آغوشی برای حمل نوزاد استفاده می کند.پیش از خرید، آغوشی های مختلف را امتحان کنید تا از راحتی آن مطمئن شوید. حتی یک عروسک را مانند نوزاد در دست بگیرید و آغوشی را باز و بسته کنید تا هم وزن آن ها را مقایسه کنید و هم راحتی باز و بسته کردن شان را. 

بچه خوشحال
 یکی از چیزهایی که والدین را مضطرب می کند، گریه و داد و بیداد بچه است و طبق تحقیقاتی که متخصصان بچه انجام داده اند، بچه هایی که در طول روز سه ساعت داخل آغوشی هستند، 43% کمتر نسبت به بقیه بچه ها گریه زاری می کنند.
 
کمک بیشتر
 سه ماه نخست زندگی بچه را اغلب به سه ماهه چهارم بارداری می شناسند. حمل یک بچه تازه متولد در نزدیکی قلبتان به او کمک می کند تا با زندگی خارج از رحم آشنا شود و با ریتم ضربان قلب و نفس کشیدن و صدای شما آشنا شود.
 
غذا دادن در حال حرکت
 بچه شما گرسنه است و قصد بیرون رفتن از خانه دارید؟ شیر دادن در حالیکه او را در آغوشی گذاشته اید، بسیار راحت خواهد بود.
 
سفر با دستان آزاد
 قصد سفر هوایی با خانواده را دارید؟ در این صوت حتما به یک کالسکه نیاز خواهد داشت ولی کالسکه را حتما با خودتان به داخل هواپیما ببرید و بچه را داخل آن قرار دهید. داشتن دستان آزاد موقع سفر فوق العاده است.
 
رسیدگی به زندگی
 داشتن یک آغوشی به پدر یا مادر اجازه می دهد تا با آزادی کامل زمانیکه بچه در آغوش اوست، به کارهای شخصی روزانه اش برسد.
 
حرکت کردن
 برای مادر و پدرهایی که دوست دارند بیرون از خانه بروند، آغوشی نوزاد ایده خوبی برای گشت و گذار داخل خیابان هاست. در این صورت می توانید هر جا که می خواهید بروید.
 
رابطه نزدیک
 آغوشی نوزاد راه خوبی برای همسر و پدر و دیگر اعضای خانواده برای نزدیک شدن هر چه بیشتر با بچه است. شما او را به مدت نه ماه داخل شکم خود حمل کردید. حالا به بقیه هم اجازه دهید تا از در آغوش گرفتن او لذت ببرد.
 
بچه های آرام توجه بیشتری دارند
 بچه هایی که در آغوشی قرار می گیرند، معمولا آرام تر هستند. این به آنها کمک می کند تا آنچه در دنیای اطراف خود رخ می دهند را بهتر درک کنند. یک بچه آرام، قادر است بهتر به علایم اجتماعی دقت و روابط سالم تری ایجاد کند.
 
خرید راحت تر
 باید خرید مواد غذایی بکنید؟ اینکه با قراردادن بچه در آغوشی این کار را انجام دهید به مراتب ساده تر از هل دادن چرخ خرید و کالسکه است. کالسکه را در خانه بگذارید و از خرید کردن با بچه لذت ببرید.
 
بچه در خواب = آرامش
 هیچ چیزی بهتر از حس دیدن یک بچه خواب در آغوشتان نیست. فقط جلوی آن را باز کنید و بچه را آرام بدون اینکه حتی از خواب بیدارش کنید روی تخت بگذارید.

گردآوری: بخش کودکیاری آکاایران