آکاایران: این روزها بچه ها به جای انجام بازیهای فیزیکی که به سلامتی آنها کمک میکند، ساعتهای زیادی را به تماشای کارتون هایی مشغولند. اینجا لیستی از 5 کارتونی میبینید که اثرات منفی زیادی بر کودکان دارند و یک پدر و مادر مسئول بهترست اجازه ندهند فرزندشان آنها را تماشا کند.

 باب اسفنجی:
تحقیقی روی 60 کودک نشان داد که تماشای کارتون باب اسفنجی باعث کم شدن توجه و توانایی ذهنی کودکان میشود.دکتر Rahil Briggs میگوید:” تماشای صحنه های سریع فانتزی در کارتونهایی مثل باب اسفنجی باعث میشود کودک توانایی خود را در توجه به مسائل معمولی و غیر جذاب از دست بدهد”!

لاک پشت های نینجا:

این کارتون خشن دنیایی سیاه و تاریک را ترسیم میکند که اصلا برای کودکان مناسب نیست و باعث ایجاد روحیه پرخاشگری در آنها میشود.

گربه سگ:

گربه سگ که درباره  سگ و گربه ای به هم چسبیده است.کارتونی با مفاهیمی عجیب و غریب که در هر قسمت اعمالی مالیخولیایی و بی معنی را به نمایش میگذارد.منتقدان معتقدند که در این کارتون الگوهای نامناسبی برای کودکان وجود دارد و  نظام اخلاقی کودکان را  دچار مشکل میکند.

تام و جری:

همه ما این کارتون را دوست داریم. ولی دیدن موش و گربه ای که مدام با هم درگیرند و اعمال سادیستی برای آزار هم انجام میدهند تاثیر روانی خوبی ندارد! بهترست اجازه ندهید کودکانتان شاهد درگیری های دائم بین موش و گربه باشند و ذهن لطیفشان آسیب ببیند.

اسکوبی دو:

در هر قسمت این کارتون شخصیتهای اصلی درگیر حل معمایی میشوند که طی آن موجودات وحشتناکی به خرابکاری و ایجاد وحشت مشغول هستند. موجوداتی که ترسناکند و حتما باعث کابوس شبانه برای کودکانتان خواهند شد. 
 

.

منبع : ooma.ir