آکاایران: تحرک در کودکان، سلامتی فکری و ذهنی آنها را سبب می شود

یک پزشک اطفال و کودکان گفت: ورزش و تحرک در کودکان، موجب سلامتی فکری و ذهنی آنها می شود.

سعیده میری در گفت وگو با ایسنا، افزود: فعالیت های بدنی یکی از راهکارهای مبارزه با هیجان است، عامل افسردگی را از کودکان دور می کند، باعث می شود به دنیای پیرامون خود بیشتر توجه کنند و سلامت فکر، روح و ذهن کودک را تضمین کند.
وی در ادامه گفت: کودکان در سن رشد بیش از هر چیز دیگر به انجام فعالیت های ورزشی مناسب نیاز دارند تا کمتر از تنش های فیزیکی و روحی رنج برند.
میری افزود: پیاده روی کودکان با همراهی والدین می تواند ورزش مناسبی باشد و باعث تناسب اندام و سلامت روزافزون کوکان می شود.

آکاایران: تحرک در کودکان، سلامتی فکری و ذهنی آنها را سبب می شودبه گفته وی، رعایت اصول امنیتی مهم ترین عامل در ورزش است که والدین باید به آن توجه خاصی داشته باشند.
میری اظهار داشت: اولیاء باید به طور کامل توجه داشته باشند مکان هایی که کودکان در آن ورزش می کنند دارای نکات ایمنی و استاندارهای لازم باشد.
وی بیان کرد: تشخیص اضطراب و درمان در کودکان و نوجوانان بسیار مهم است و با ورزش کردن بسیاری از مشکلات ناشی از اضطراب پیش روی کودکان از بین می رود.
میری گفت: فراهم آوردن امکانات ورزشی مناسب در منازل و همچنین حضور کودکان در پارک ها و فضاهای مناسب ورزشی می تواند در سلامتی جسمی و روحی کودکان موثر باشد و باعث رشد اجتماعی کودکان شود. در این خصوص والدین باید با برنامه ریزی خاص، ساعاتی از روز را به ورزش کردن اختصاص دهند.

.

منبع :