آکاایران: تربیت فرزندان را از دوران بارداری شروع کنید

دوران بارداری زمانی مناسب جهت آموزش های لازم برای تربیت درست فرزندان به شمار می رود.

احمدرضا کاوه روان شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با تأکید بر اهمیت آموزش هایی که والدین باید قبل از تولد فرزندشان بیاموزند، اظهار داشت: هر فردی دارای ظرفیت و استعداد ذاتی است که از پدر و مادر به ارث می برد بنابراین تربیت فرزند یعنی یک سری آموزش هایی که والدین باید ببینند و یاد بگیرند تا بتوانند آن ها را به فرزندان شان آموزش دهند.
وی در ادامه گفت: طبیعی است والدینی که در حوزه تربیت فرزند موفق باشند، فرزندانی خواهند داشت که از لحاظ روانی سالم هستند.

آکاایران: تربیت فرزندان را از دوران بارداری شروع کنیدکاوه تأکید کرد: زن و شوهرها به محض به دنیا آمدن فرزندشان باید در رفتارها و گفتارهایشان بازنگری کنند تا الگوی مناسبی برای آن ها باشند و لازم به ذکر است که خلق و خوی مادر و حتی پدر قبل از به دنیا آمدن فرزند بر روی رفتار او تاثیر فروانی می گذارد.
این روان شناس با اشاره به اموری که در این دوران مستلزم دقت بیشتری است، تصریح کرد: زن و شوهر به تدریج در امور اقتصادی هم باید به کسب مهارت هایی برای تهیه مایحتاج فرزند با صرف هزینه کمتر و با کیفیت بیشتر و تا سقف درآمدی خانواده کسب کنند. انتظارات دور از ذهن از هردو طرف موجبات ناراحتی و آشفتگی در خانواده را فراهم می آورد. نحوه مدیریت اشتغال و تحصیل همسران در دوران بارداری، مدیریت احساسات و عواطف و حتی رفع نیازهای اولیه زناشویی باید جزء آموزش هایی باشد که والدین خود را موظف به دانستن آن می کنند.
کاوه در پایان تصریح کرد: انتخاب بیمارستان، نحوه زایمان، بیماری های شایع دوران نوزادی مثل زردی و آسیب های زایمان های غیرطبیعی از جمله مواردی است که باید  زوجین با آن آشنا شوند.

.

منبع :