آکاایران: کودکان بیش فعال را اینگونه معالجه کنید

یک متخصص طب ورزشی گفت: کودکان بیش فعال را می توان بدون مراجعه به روانپزشک و تنها با انجام ورزش های منظم درمان کرد.

آکاایران: کودکان بیش فعال را اینگونه معالجه کنید

زهره هراتیان متخصص طب ورزشی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  گفت: تمرینات ورزشی در دوران مختلف زندگی باید با توجه به سن، جنسیت و وضع سلامتی بدن انتخاب شود و لازم است جوانان از عضلات قوی و محکمی برخوردار باشند تا افزایش سن باعث سستی بدنشان نشود.
هراتیان با بیان اینکه ورزش کردن بر کودکان بیش فعال تاثیر بسزایی دارد، اظهار داشت: کودکان پیش فعال بیش از هم سن و سال هایشان به ورزش احتیاج دارند چرا که با ورزش انرژی خود را تخلیه و حرکاتشان را کنترل می کنند.
وی در ادامه افزود: والدین این کودکان برای درمان فرزندانشان به روانپزشک مراجعه و دارو دریافت می کنند. این در حالی است که کودکان بیش فعال بدون مصرف دارو و با ورزش کردن می توانند اختلالات عصبی، اضطراب و استرس را از خود دور کنند.
این متخصص طب ورزشی با بیان اینکه ورزش کردن بر فعالیت های مغز اثرگذار است، اضافه کرد: نرمش باعث می شود خونرسانی به مغز در بزرگسالان حدود 20 الی 30 درصد افزایش پیدا کند و به طور کلی فیزیولوژیک بدن متاثر از ورزش بوده و اکسیژن رسانی به مغز را تقویت می کند.
هراتیان با اشاره به افزایش عملکرد شناختی (ادراکی) زنان، تصریح کرد: انجام حرکات نرمشی به صورت مدام در زنان 65 سال به بالا موجب افزایش کارایی شناختی در آنان شده و این افراد کمتر دچار ناهنجاری های ادراکی می شوند.
وی ورزش منظم را در تقویت شور و نشاط و درمان افسردگی زنان موثر خواند و یادآور شد: بهترین روش برای مبارزه با تنهایی و افسردگی در خانم ها ورزش منظم به خصوص به صورت دسته جمعی است چرا که با حضور در جمع و طبیعت همراه است.
به گفته این مخصص، ورزش کردن با کاهش خطر ابتلا به بیماری، امید به زندگی را دوچندان می کند.
منبع
.

منبع :