آکاایران: تک فرزندی و تک بعدی بودن

Atisam.com > همانطور که همه شما خوب می دانید تک فرزندی اتفاقی است که به عقیده بعضی مفید است و از طرف دیگر عده ای دیگر به این عقیده هستند که تک فرزندی بودن خود عامل به وجود آمدن بسیاری از مشکلات مختلف است که رفع آنها هم بسیار سخت تر است اما به هر حال از نظر علمی و روانشناسی پزشکان بر این عقیده هستند که یکی از مشکلات تک فرزندی بودن ، تک بعدی بودن است .

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام :
یک متخصص در گفت و گویی گفت : در اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 با موجی از گرایش به تک فرزندی رو به رو شدیم که تک فرزندی را، راه حل مشکلات اقتصادی دانسته و تمایل به افزایش فرزند را به حداقل رساند.
چیزی که تا به حال در مورد تک فرزندی در ذهن ما بوده است تصویری بوده مثبت که در آن یک خانواده خوب با داشتن یک فرزند تمام سعی خود را روی تربیت آن فرد قرار میدهد اما باید دانست که این کار آسیب هایی بیشتری نسبت به فوایدش دارد که می تواند بر همه چیز تأثیر بگذارد .
 

آکاایران: تک فرزندی و تک بعدی بودنلطفی حقیقت در ادامه افزود: کودکانی که تک هستند به طور کامل مورد توجه والدین خود بوده و ارتباط محدودی با اطرافیان دارند. این کودکان دچار خلاء ارتباطی شده و شخصیت خود مرکز بین آن ها خودخواهی را برایشان به ارمغان می آورد.
تک فرزندی و تک بعدی بودن -آکاتک فرزندی و تک بعدی بودن -آکا


در خانواده هایی که یک فرزند وجود دارد میزان توجه والدین به آن فرزند بسیار بیشتر است که این همانطور که معلوم است خود عامل به وجود آمدن بسیاری از مشکلات است برای مثال مادر و پدر وابستگی شدیدی هم از نظر فکری و هم از همه انظار به فرزند پیدا می کنند و این وابستگی باعث می شود که فکر والدین به کل به هم بریزد و از طرف دیگر خود فرزند هم از این موضوع لذت نبرد .
 
لطفی در پایان با اشاره به اینکه برای پایین آمدن آمار تک فرزندی نیاز به حمایت تمام ارگان ها است، اظهار داشت: با فرهنگ سازی و رفع مشکلات اقشار کم درآمد جامعه می توان  با آسان کردن روند زندگی ها و برقراری توازن خانوارها آمار تولد بیش از یک فرزند در خانواده را افزایش داد.
اخبار مربوط :
وابستگی خطرناک کودکان به والدین
دیگری متکی باشد تا در پناه این اتکا در تصمیم... به دیگری متکی باشد وابستگی و سن آن اغلب کودکان... گاه به جای فرزندشان تصمیم هم بگیرند نقطه مقابل این... و در خانواده های تک فرزند نیز نوعی وابستگی دوطرفه...
کد خبر: ۶۹۹۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۴

فقط 3.5 درصد دم بخت ها ازدواج کردند
می شود نکته قابل تأمل اینجاست که بین تک فرزندی... موازات کاهش رشد جمعیت و حاکمیت فرهنگ فرزند کمتر زندگی... تک فرزندان و افزایش آمار طلاق وجود دارد بگذریم از... جمعیت بود و تب تند تک فرزندی جامعه را با...
کد خبر: ۳۴۰۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۰۴

هایی که تک فرزند هستند نقش دوست خیالی را بسیار... را عوض کرده اید و فرزندتان از دوستان قدیمی اش... والدین باید دقت داشته باشند که رابطه ی فرزندشان با... این دوست خیالی چگونه است چون احتمالا فرزند تجارب جدیدی...
کد خبر: ۳۳۰۶   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۰۲

.

منبع :