آکاایران: اهمیت نامی که برای فرزندمان انتخاب می کنیم ، چقدر است ؟

Atisam.com > شاید تا به حال نمی دانستید که نامی که برای فرزندتان انتخاب می کنید چقدر مهم است و می تواند چه تأثیری روی خودش و آینده اش بگذارد . اما حتما بعد از اینکه این مطلبرا خواندید متوجه خواهید شد که این نام چقدر با اهمیت است و بی شک برای انتخاب نام فرزند آینده یتان کمال دقت را به عمل خواهید آورد . با ما همراه باشید .

آکاایران: اهمیت نامی که برای فرزندمان انتخاب می کنیم ، چقدر است ؟

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام :
براساس خبری که در سایت باشگاه خبرنگاران منتشر شده است . دانشمندان بعد از تحقیقات گسترده ای که انجام دادند به این نتیجه رسیده اند که نام قرزند می تواند روی موفقیت یا شکست او در آینده وی تأثیری جالب داشته باشد .
استاد روانشناسی دانشگاه "یوسی ال ای" (دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس آنجلس) موفقیت ناشی از نام افراد را به چند دسته تقسیم کرده است. این طبقه بندی مبتنی بر ذهنیت ناخودآگاه افراد هنگام شنیدن اسامی مختلف است.
باز هم به این نکته اشاره می کنیم که نام یک فرد بسیار در آینده او مؤثر است به طوری که یک نام خوب باعث می شود که فرد مقابل او به سمت هوش و قدرت او سوق پیدا کند . در مثالی ساده تر می توان گفت معلمان دوست دارند به افرادی که نام زیبایی دارند در برگه امتحانی شان نمره بیشتری بدهند .
برخی از اسامی خانم ها حس زیبایی و ظرافت را در ذهن تداعی می کنند. از طرفی تحقیقات نشان داده است که نام درج شده روی رزومه های کاری به طور ناخودآگاه تصمیم مدیر را تحت الشعاع قرار می دهد. برای مثال نام هایی که حس مثبتی را در ذهن متبادر کند، از سوی مدیران بخش کارگزینی، بی آنکه خودشان متوجه شوند، مورد توجه خاصی قرار دارند.
در مطلعاتی که انجام شد متوجه شدند که همانطور یک نام می تواند تأثیری مثبت در آینده یک نفر داشته باشد از سوی دیگر هم می تواند باعث شکست در آینده ی یک نفر شود . آنها با نگاه کردن به افراد جامعه به این نتیجه رسیده اند که افرادی که از نام های سخت یا نامتعارف استفاده می کنند هم از نظر درسی و هم از نظر روابط اجتماعی در سطحی پایین تر از افرادی قرار دارند که نامشان عادی است .
بنابراین انتخاب نام مناسب مهم ترین و اولین حق فرزندان بر گردن والدین به شمار می آید. جالب است بدانید در آمریکا شرکت هایی صرفاً جهت ارائه خدمات مشاوره ای به والدین در خصوص انتخاب نام فرزند دایر شده اند. یکی از این شرکت ها در ازای انتخاب اسم برای هر فرزند 29 هزار دلار دریافت می کند!
اخبار مربوط :
وقتی قرار است نوزادی در یک خانواده به دنیا بیاید شاید یکی از شیرین ترین قسمت ها انتخاب نام برای آن فرزند باشد . خانواده ها با شوق و شور زیادی به دنبال اسم های مختلف می گردند و بعضی ها هم استرس زیادی برای انتخاب کردن نام فرزندشان دارند . در خبر امروز قصد داریم تا 10 تا از بیشترین اسم های کودکان ایرانی را به اطلاع شما برسانیم . با ما همراه باشید ." href="http://atisam.com/fa/news/8107/%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C" >رتبه بندی نام های نوزادان ایرانی
نام برای آن فرزند باشد خانواده ها با شوق و... بعضی ها هم استرس زیادی برای انتخاب کردن نام فرزندشان...
پایگاه اطلاع رسانی آتیسام به گفته محمد مهدی اعلایی نام... به این نام های اشاره کرد 11-ماهان 12-محمدرضا 13-محمدمهدی 14-امیرمحمد... این لیست می توان به این نام ها اشاره نمود...
کد خبر: ۸۱۰۷   تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۱۲

.

منبع :