آکاایران: نکاتی در مورد اگزمای کودکان

atisam.com > کودکان در دوران کودکی خود ممکن است دچار سیر گوناگونی از بیماری ها شوند و علت تشکیل این بیماری ها می تواند در مرحله ای به خاطر ضعیف بودن بدن نوزاد و در مرحله دیگر به خاطر مشکلات روزافزون طبیعت و شاید هم به خاطر مشکلات ژنتیکی ، باشد ولی مهم ترین نکته در این میان درمان و مراقبت کردن از کودک در دوران بیماری است . با ما همراه باشید تا در مورد بیماری پوستی اگزما بیشتر بدانید .

آکاایران: نکاتی در مورد اگزمای کودکان

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام : تا به حال اعتقاد متخصصان بر این بوده است که کودکان مبتلا به اگزما را باید به دفعات کتر حمام برد زیرا حمام کردن موب افزایش استحکام پوست می شود . ولی به تازگی متخصصان آمریکایی دریافته اند حمام کردن کودک به صورت روزانه هیچ مشکلی به وجود نمی آورد ولی استفاده کردن از صابون را برای کودک مبتلا به اگزما توصیه نمی کنند .
البته متخصصان انگلیسی افزوده اند که هنوز پژوهش های دقیق و کامل تر روی این موضوع انجام نشده است و باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود .
به گفته متخصصان ، مادر و پدر فرزند بهتر از هرکس می توانند وضعیت فرزند خود را مورد بررسی قرار دهند و در صورتی که مشاهده کردن انجام حمام روزانه به پوست نوزاد آسیب می رساند می توانند از انجام حمام به دفعات زیاد خودداری کنند .
             اخبار مربوط به اگزما پوستی :

روی یک ماده معدنی است که مقدار بسیار کمی از آن برای سلامت بدن لازم و ضروری است. دریافت روی در دوران خردسالی برای پیشگیری از ابتلا به اسهال و اختلال رشد قدی توصیه می شود. در ادامه این پست با این ماده معدنی بسیار سودمند بیشتر آشنا خواهید شد ." href="http://atisam.com/fa/news/7724/%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85-%DA%A9%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AF%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-" >علائم کمبود روی در بدن چیست ؟
آکنه و اگزما هم مفید باشد و باعث تسریع روند...
کد خبر: ۷۷۲۴   تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۰۲

مراقبت از پوست نوزادان چطور و چگونه ؟
بعضی از نوزادان هم از اگزما رنج میبرن اگه واقعا...
کد خبر: ۷۲۶۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۸

خارش در بارداری ، چرا و چگونه ؟
های پوستی نظیر اگزما نیز در دوران حاملگی شدت بیشتری...
کد خبر: ۴۷۱۷   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۳

نکاتی در رابطه با استحمام صحیح
یا مبتلایان به اگزما بیشتر با خشکی و خارش پوست...
که پوست های خشکی دارند یا مبتلایان به اگزما بیشتر... مبتلا به اگزما برساند پیشنهاد اگر می خواهید از گرمای... هم پوستتان آسیب نمی بیند اگر اگزما دارید یا پوستتان... که پوست خشکی دارند یا به اگزما مبتلا هستند ساییدن...
کد خبر: ۷۴۲۳   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۲۰

منبع: ایسنا
.

منبع :