آکاایران: کاهش مشکلات استخوانی ژنتیکی کودکان با ورزش

atisam.com > کودکانی که به صورت ژنتیکی از ناحیه استخوان رنج می برند مشکلات بسیار زیادی را در آینده تجربه خواهند کرد به همین خاطر محققان پژوهش هایی برای پیدا کردن راهی برای جلوگیری از این مشکل و خراب نشدن آینده کودکان انجام می دهند . و آن ها در تازه ترین تحقیقات متوجه شده اند که تا کنون بهترین روش برای درمان مشکلات استخوانی ژنتیکی کودکان ورزش کردن می باشد .

آکاایران: کاهش مشکلات استخوانی ژنتیکی کودکان با ورزش

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام : بر اساس تحقیقات تازه ، ورزش های شدید موجب بیشتر شدن قدرت و استحکام استخوا ن ها در کودکان می شود. حتی کودکانی که از نظر ژنتیکی مشکل تراکم استخوان دارند نیز با انجام این فعالیت ها مشکلاتشان کاهش پیدا می کند .
به گزارش ایسنا و به نقل از سایت MNT، نتیجه های این تحقیقات در مجله تحقیقات "استخوان" انتشار یافته است .
مدیر این مطالعات گفت : این نخستین تحقیقاتی است که نشان دهنده رفع عوارض منفی مشکلات ژنتیکی  و کاهش ضعف استخوان ها در کودکی با انجام فعالیت های ورزشی می باشد .
در این تحقیقات نهصد و هجده کودک و نوجوان بین پنج تا 19 سال مورد تحقیق و آزمایش قرار گرفتند.
در این مطالعات DNA این کودکان و مقدار تراکم استخوان های آنها اندازه گیری شد.
تحقیقات نشان داد حتی کودکانی که ژن آنها موجب مشکلات مرتبط به استخوان می شود از فعالیت های فیزیکی سود می برند و از ضعف استخوان های آنها کاهیده و یا جلوگیری می شود.
فعالیت هایی مانند ژیمناستیک و فو تبا ل یا والیبال که داخل شان پرش و دوی سریع می باشد می تواند برای استخوان ها مفید واقع شود .
دانشمندان اعتقاد دارند که دانش آ مو ز ان می بایست به انجام این سری از ورزش ها تشویق شوند. سازمان سلامت آمریکا سفارش می کند که کودکان و نوجوانان در کم ترین مقدار 1 ساعت در شبانه روز ورزش کنند و خوب است این ورزش ها شدت مناسب برای تولید عضلات و استخوان ها را دارا باشد.

        اخبار مربوظ به استخوان کودکان :

مکمل ویتامین D بهتر از نور خورشید
d بر تراکم استخوان ها را مورد بررسی قرار داده...
کد خبر: ۷۸۰۷   تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۱۷

استفاده از هورمون رشد برای افزایش قد، خوب یا بد؟
صفحات رشد استخوانی باید مشکل کوتاهی قد را تشخیص داده... استخوان ها دیگر رشد طولی نخواهند داشت بنابراین پس از... از هورمون رشد کمک بگیرند باز هم استخوان ها رشد... شدن استخوان ها هم منجر شود براین اساس وی به...
کد خبر: ۳۰۴۶   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۰۱

چگونه کودکان را عاشق ورزش کنیم؟
استخوان طناب زدن استفاده از لوازم ساده برای ورزش کردن...
کد خبر: ۳۰۴۵   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۰۱

چگونه می توان غذای کودک را مقوی و مغذی کرد؟
سوپ یا کته از گوشت با استخوان استفاده کنید مثل...
کد خبر: ۷۱۱۳   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۱۵

ویتامین های مکمل کودکان
در ترمیم استخوان ها بافت های پیوندی پوست بینایی و... استخوان ها و دندان ها و کمک به بدن برای... است ●●●●●●● کلسیم برای داشتن استخوان های قوی و کمک...
کد خبر: ۳۰۴۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۰۱

با شایع ترین سرطان ها در کودکان آشنا شوید
جام جم آنلاین نوشت در بدن انسان و داخل استخوان... مغز استخوان نامیده می شود در این ماده سلول های... شود سلول های سرطانی خارج از بافت مغز استخوان و... دهد البته سایر بخش های بدن مانند مغز استخوان هم...
کد خبر: ۷۲۴۸   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۵

.

منبع :