آکاایران: عوارض مصرف داروی اعصاب بر کودکان

یک متخصص مغز و اعصاب گفت:مصرف بعضی داروهای اعصاب برای کودکان مضر بوده و قطع آن بدون نظر پزشکی عوارض خطرناکی را به دنبال خواهد داشت.

آرمان شایسته روانپزشک در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه اکثر والدین در زمان بروز درد در کودکانشان به پزشک مراجعه می کنند، اظهار داشت: بعضی از پزشکان به دلیل اینکه علت درد مشخص نیست داروی اعصاب برای کودک تجویز می کنند.
وی با اشاره به اینکه مصرف بعضی از داروها برای کودکان مضر است، افزود: مصرف داروی اعصاب را جهت جلوگیری از هرگونه آسیب بدون اطلاع پزشک قطع نکنید. همچنین، از مصرف خودسرانه داروهای اعصاب خودداری کنید.
شایسته با تاکید بر اینکه ریتالین جزو داروهای تجویزی به کودکان است، تصریح کرد: این دارو جهت تحریک سیستم عصبی کودکان توسط متخصص تجویز می شود.

آکاایران: عوارض مصرف داروی اعصاب بر کودکاناین روانپزشک با بیان اینکه از داروی ریتالین برای درمان کودکان پیش فعال استفاده می شود، تاکید کرد: مصرف این دارو برای کودکان مبتلا به سندرم توره، بی قراری و بی خوابی، بیماران قلبی و عروقی توصیه نمی شود.
 
وی با اشاره به اینکه داروی کلونیدین برای درمان مبتلایان به سندرم توده و بیماران قلبی موثر است، تصریح کرد: مصرف این دارو برای کودکان با عوارضی همچون خشکی دهان، ترک خوردگی لب، یبوست و گاهی خارش پوست همراه است.
 
شایسته بیان کرد: داروی هالوپریدول برای درمان عارضه هایی مانند اختلالات روانی، تیک، پرخاشگری و خشونت توسط متخصص به کودکان بیمار تجویز می شود.  
 
این روانپزشک یادآور شد: مصرف داروهای اعصاب برای کودکان در بیشتر زمان ها دارای عوارض جبران ناپذیر است.

.

منبع :