آکاایران: درمان انحراف چشم کودکان با عمل جراحی

اخبار امروز پزشکی : مهدی رخصت یزدی متخصص چشم در تعریف انحراف چشم یا استرابیسم گفت: اگر چشم در حالت معمول و زمانی که فرد روبه رو را نگاه می کند در خط مستقیم نباشد می توان گفت که چشم دارای انحراف است و انحراف ممکن است به داخل یعنی به طرف بینی یا خارج، به طرف بالا یا پایین باشد که علت به وجود آمدن هرکدام متفاوت است.

آکاایران: درمان انحراف چشم کودکان با عمل جراحی

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام :
وی در خصوص علل ایجاد انحراف چشم گفت: انحراف چشم در کودکان معمولاً ارثی یا مادرزادی است. اگر کودک از زمان تولد دچار انحراف باشد یا اگر چشم کودک ضعیف باشد و دارای دوربینی شدیدی باشد می تواند در 1 تا 2 سالگی موجب انحراف چشم شود. در بزرگسالان نیز فلج عضلانی یا ضربه یا بیماری قند یا تومورهای مغزی از علل شایع به وجود آمدن انحراف چشم است.
رخصت یزدی ایجاد دوبینی در بزرگسالان را شایع ترین علامت انحراف چشم دانست و افزود: در کودکان و در اغلب موارد فقط از روی ظاهر کودک انحراف چشم قابل تشخیص است.
این فوق تخصص جراحی قرنیه درمان انحراف چشم را با توجه به علل ایجاد آن متفاوت عنوان کرد و گفت: اگر انحراف چشم به علت ضعف چشم و در کودکی باشد درمان با عینک صورت می پذیرد و در غیر این صورت اگر انحراف چشم به علت اختلالات عضلانی باشد باید جراحی انجام شود.
و ی در پایان و در خصوص چهارشنبه سوری و مشکلات و معضلاتی که برای سلامتی دارد افزود: متأسفانه در این روز جوان ها با توجه به شور و هیجان بالا نسبت به سلامت خود کم توجه می شوند؛ استفاده از مواد محترقه و منفجره می تواند موجب آسیب های جدی به چشم شود. مواد منفجره در صورت برخورد با چشم می تواند قرنیه و عدسی را پاره کند، چشم را دچار آب مروارید کند و حتی شبکیه را پاره کند درنتیجه باعث کوری در فرد شود.
این متخصص چشم سوختگی در چشم، پلک صورت و دست و پا را از دیگر آسیب های جدی چهارشنبه پایان سال به سلامتی دانست و توصیه کرد افراد در این مراسم شرکت نکنند و اگر شرکت می کنند از مواد محترقه و انفجاری استفاده نکنند.

.

منبع :