آکاایران: از اختلالات تکاملی در کودکان و بهترین زمان درمان آن چه میدانید ؟

دانستنی های والدین و فرزندان : دکتر عزت خداشناس در سمپوزیوم یک روزه تکامل و اختلالات آن در کودکان گفت: دوران طلایی برای انجام اقدامات توانبخشی برای درمان موثر و بهبود کودکان مبتلا به اختلالات تکاملی قبل از ورود کودک به مدرسه است.

آکاایران: از اختلالات تکاملی در کودکان و بهترین زمان درمان آن چه میدانید ؟

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام :
وی اظهار داشت: در واقع دوران بدو تولد نوزاد تا قبل از سن 6 سالگی بهترین زمان برای آغاز اقدامات مداخله ای و درمان کودکان مبتلا به اختلال تکاملی است.
این متخصص کودکان ادامه داد: متاسفانه وجود اختلالات تکاملی در اکثر کودکان در دوران بعد از ورود کودک به مدرسه تشخیص داده می شود که تاثیر درمان های توانبخشی از جمله گفتار درمانی، کاردرمانی و فیزیوتراپی را کاهش می دهد.
دبیر علمی سمپوزیوم  تکامل و اختلالات آن در کودکان اظهار داشت: این کنگره به همت گروه آموزشی کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، مرکز جامع تکامل کودکان و حوزه مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.
خداشناس در مورد گروه هدف سمپوزیوم تکامل و اختلالات آن در کودکان اظهار داشت: گروه هدف این سمپوزیوم از جمله فوق تخصص کودکان، روانپزشکان، متخصصان کودکان، متخصصان رشد و تکامل حرکتی و همچنین کارشناسان بهداشت، گفتار درمان، کار درمان، فیزیوتراپیست و مددکاران اجتماعی هستند.
وی اظهار داشت: از آنجا که اختلالات تکاملی شامل همه رشته های تخصصی کودکان می شود، این سمپوزیوم تلاش بر برقراری ارتباطی موثر میان گروههای مختلف پزشکی در این زمینه را دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
.

منبع :