آکاایران: با مهم ترین خصوصیات اخلاقی کودکان خجالتی آشنا شوید!

دانستنی های والدین و فرزندان : عدم انعطاف پذیری در برقراری ارتباط با همسالان و اطرافیان، همچنین ترس از رفتن به مدرسه و یا مهد کودک و نیز ترس از دفاع از حق شخصی و خواسته خود در واقع تو سری خور بودن و عدم جسارت در برخورد با اطرافیان، از مهمترین خصوصیات رفتاری کودکان خجالتی است.

آکاایران: با مهم ترین خصوصیات اخلاقی کودکان خجالتی آشنا شوید!

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام : شیوا وکیلی روانشناس اظهار داشت: اختلال کمرویی و خجالتی بودن در کودک مشکل پیچیده ای بوده که در صورت عدم رفع آن در آینده موجب مشکلات بزرگی برای فرد از جمله از دست دادن فرصت های مهم در تحصیل، شغل و حتی فراتر از آن در زندگی مشترک خواهد شد.
 
وی در ادامه گفت: عدم انعطاف پذیری در برقراری ارتباط با همسالان و اطرافیان، همچنین ترس از رفتن به مدرسه و یا مهد کودک و نیز ترس از دفاع از حق شخصی و خواسته خود در واقع تو سری خور بودن و عدم جسارت در برخورد با اطرافیان، از مهمترین خصوصیات رفتاری کودکان خجالتی است.
 
وکیلی افرود: آموزش های یادگیری مهارت های اجتماعی از جمله افزایش اعتماد به نفس، برقراری روابط کلامی و اجتماعی و جسارت ورزی از موارد مهم یادگیری برای کودکان خجالتی توسط مربیان و والدین برای کاهش ان رفتار در آنها است.
 
این روانشناس در پایان بیان کرد: افزایش حس اعتماد به نفس برای این کودکان از  طریق شرکت دادن آنها در بازی ها و فعالیت های گروهی و دسته جمعی درصد کودک به وسیله در نظر گرفتن تشویق برای اوهمچنین گفتگو و توجه والدین به این کودکان در کاهش کمرویی بسیار موثر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
.

منبع :