bxs1
اخبار روز کودکان : بسیاری از کودکان در تاریکی احساس راحتی نمی کنند و پریشان می شوند، اما اگر در آغوش مادرشان باشند، اینکه شب است یا روز برای آنها فرقی نمی کند.

آکاایران: ترس از تاریکی را از کودکتان دور کنید

زمانی که کودک شما به سنین نوپایی می رسد، شب از نظر او کمی ترسناک تر و اشباح گونه به نظر می رسد، و تاریکی شب برای یک کودک 4ساله به دلیل رشد شناختی و تخیل او در این سنین، به طور جدی می تواند ترسناک و وحشت آور باشد.
با این حال ترس از تاریکی در این سنین اتفاق بسیار رایجی است و با گذشت زمان و بزرگ تر شدن کودکتان که باعث ایجاد اضطراب شدید و پریدن از خواب می شد، کاهش می یابد و به قدری باهوش شده است که با ترس های خود در همان آغاز خواب مبارزه کند. در حقیقت، در نوزادان که برای انجام امور خود به پدر و مادرشان وابسته اند احتمال شب بیداری بیشتر است.
یکی از راه هایی که می توانید کودک خود را از ترس تاریکی دور کنید، قرار دادن یک آباژور یا نور و یا وسیله ای که با آن احساس راحتی می کند (مانند یک عروسک یا اسباب بازی) در اتاق اوست. تحقیقات نشان داده است که خوابیدن به همراه اسباب بازی یا عروسکی که کودک با آن احساس راحتی می کند (مثل یک عروسک خرسی یا یک سگ کوچولو)، به طور قابل توجهی ترس های زمان خواب را کاهش می دهد و بعد از گذشت تنها یک ماه در سه چهارم از بچه ها بهبودهایی را در خواب آن ها نشان می دهد.
برای شروع این کار، عروسکی را در اختیار کودک خود قرار دهید و از او بخواهید که از آن عروسک مراقبت کند. و یا برای مثال به او بگویید که عروسک خرسی تو برای محافظت از هر دوی شما اینجاست.

.

منبع :