آکاایران: همسفری به نام نوزاد

اگر قصد دارید با نوزادتان سفر کنید، بهتر است بگوییم سفر با آنها سخت تر و طاقت فرسا تر از سفر با کودکان بزرگ تر است.

آکاایران: همسفری به نام نوزاد

 پس تا حد امکان سعی کنید با نوزادتان به سفر نروید چون همراهی آنها با شما در سفر، گاهی مخاطره آمیز هم می شود، ولی اگر چاره ای نیست هماهنگی های لازم را انجام دهید تا کارها کمی آسان‎تر شود.
همان طور که می‎دانید، نوزادان بسیار حساس و مستعد ابتلا به بیماری های بسیاری هستند. اگر اقدامات و پیشگیری های لازم را در مورد آنها انجام ندهید و نکاتی را که باید، رعایت نکنید در حقیقت شما مسوول و مقصر اصلی بیمارشدن آنها هستید. در زیر به ذکر نکاتی می پردازیم که خواندن و دانستن آنها پیش از سفر و عمل کردنشان حین سفر، موثر و کارآمد است.
نکاتی برای سفر با نوزادان
• اولین نکته ای که در سفر با نوزاد باید مد نظرتان باشد، هوشیاری و دقت راجع به محیط اطراف است. همیشه باید اطمینان داشته باشید، مکانی که نوزاد را روی آن قرار می دهید امن است. این کار از بروز حوادث ناگواری چون افتادن و پرت شدن جلوگیری می کند.
• در سفر با نوزاد، جعبه کمک‎های اولیه را فراموش نکنید. اگر جعبه کمک‎های اولیه با وسایلی مناسب و مفید داشته باشید هنگام آسیب یا مریضی نوزاد، دیگر دستپاچه نمی شوید و می توانید از پس موارد جزئی برآیید.
• با مسوول یا راهنمای سفر یا مدیر هتل محل اقامت تان صحبت کنید و شماره تلفن های لازم و ضروری مثل بیمارستان، اورژانس و امداد را بگیرید و آنها را جای مناسبی یادداشت کنید تا در مواقع حساس و اضطراری، دیگر وقت را برای جستجوی شماره و بالا و پایین رفتن هدر ندهید. آمادگی داشتن بهترین راهکار برای پیشگیری از وقوع اتفاقات ناگوار است.
• اگر به منطقه گرمسیری سفر می کنید، لوازم مورد نیاز آن منطقه را با خود همراه ببرید تا سفر برای شما آسان تر و راحت‎تر ‎شود. یک کلاه و لوسیون ضد آفتاب (در صورتی که برای پوست و موی حساس نوزادتان مشکلی ایجاد نکند) با خود بردارید. اگر به منطقه سردسیر سفر می‎کنید، لباس های گرم و راحت برای نوزاد فراموش نشود.
• چند اسباب بازی و سرگرمی کودک با خود همراه ببرید. لازم نیست چمدان را پر از اسباب بازی کنید، فقط مطمئن شوید که اسباب بازی مورد علاقه و دلخواه نوزاد را که با آن آرام می‎شود، همراه برده اید.
• به خاطر داشته باشید که برای نوزاد یک تشک هم بردارید. اگر مکانی که به آن سفر می کنید، جای مخصوصی برای عوض کردن کهنه بچه ندارد، با بردن تشک، دیگر نگران کثیف و آلوده بودن جایی که بچه را می خوابانید، نخواهید بود.

.

منبع :