آکاایران: زمانیکه شما باردار هستید، به نظر می رسد نوزاد شما در دنیای خصوصی و دنجی که در داخل شکم شما به او تعلق دارد آرمیده است. اما او به طور قطع جهان خارج از شما را نیز تجربه می کند، حتی خود را برای پیوستن به آن آماده می کند.
در اینجا فاکتورهای جذابی در خصوص رشد نوزاد شما وجود دارد که ممکن است شما هیچ آگاهی از آنها نداشته باشید:
  
شگفتیهای دوران جنینی

آکاایران: از شگفتیهای دوران جنینی چقدر می دانید


یکی از شگفتیهای دوران جنینی زمانی است که نوزاد شما این توانایی را پیدا می کند تا برای اولین بار صداهای بلند و ناگهانی را بشنود. طبق گواهی که خانمهای باردار در 3 ماه دوم و سوم بارداری می دهند، به نظر می رسد این توانایی در حدود هفته 23 ظاهر می شود زمانیکه مادر عطسه می کند ناگهان نوزاد می پرد.
اما اگر صداهای مشابه به دفعات تکرار شود، نوزاد شما به آنها عادت کرده و واکنش در برابر آنها انجام نمی دهد. جای نگرانی وجود ندارد، بر اساس گفته لیز الیوت،  این نشانه آن است که مغز او به خوبی در حال رشد است. استادیار علوم اعصاب در دانشکده پزشکی شیکاگو و نویسنده کتاب (آنجا چه خبر است؟) چگونه مغز و ذهن در پنج سال از زندگی رشد می کند.
تنفس زیر آب
نوزاد زمانیکه در داخل رحم مادر است با اینکه ریه های او هیچ اکسیژنی نمی گیرد، تنفس می کند. در حدود هفته 27 از بارداری، ریه های پر از مایع او در اثر انقباضات ریتمیک دیافراگم و عضلات قفسه سینه شما،  شروع به گسترش و فشرده سازی می شوند. این انقباضات به او کمک می کند تا عضلات و گردش ضروری موتور برای تنفس واقعی در او رشد کند. بنابراین، نوزاد شما تا زمانیکه اولین نفس واقعی خود را بکشد، تمرین زیادی روی آن خواهد داشت. 
حس بویایی در داخل رحم

در شروع هفته بیست و هشتم از بارداری، نوزاد شما قادر است همانند شما استشمام کند. بعضی از شواهد در مورد حس بویایی جنین از نوزادان زودرس به دست آمده است: در تحقیقاتی که انجام شد، قرص نعنایی زیر بینی نوزادان زودرس نگه داشته شده بود. نوزادانی که کوچکتر از هفته 28 بودند عکس العملی نسبت به آن نشان ندادند. اما نوزادان بالاتر از آن  بوسیله مکیدن، ادا و اصول نسبت به آن واکنش نشان دادند. 


شناور بودن مایع آمنیوتیک در اطراف نوزاد، حس بویایی او را افزایش می دهد. دلیل آن این است که ما قادر خواهیم بود تا پس از پیوستن ملوکولهای بو به مایع (مثل مخاط بینی) آن چیز را بهتر استشمام کنیم. به علاوه، در طول 3 ماه سوم بارداری، ملوکولهای بو به راحتی از جفت عبور می کند. بنابراین زمانیکه شما در 3 ماه سوم بارداری هستید و برای غذا جوجه با کاری فراوان سفارش می دهید، او قادر است رایحه آن را احساس کند

نی نی سایت 

.

منبع :