آکاایران: نظر طب سنتی راجب تنقلات بی ارزش

اخبار روز کودکان : یک دستیار تخصصی طب سنتی ایران با اشاره به نقش تنقلات مفید در ارتقای سطح سلامتی کودکان ضررهای تنقلات بی ارزش برای کودکان از نگاه طب سنتی را تشریح کرد.

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام : مریم السادات پاک نژاد دستیار تخصصی طب سنتی ایران درباره تنقلات مفید برای کودکان اظهار داشت: نقش تغذیه در رشد جسمی, ذهنی و عملکرد تحصیلی کودکان بسیار اهمیت دارد.

آکاایران: نظر طب سنتی راجب تنقلات بی ارزشبه گفته وی پیامدهای سوءهاضمه و چاقی در کودکان و نیز نقش ویژه کودکان در سلامت جامعه بیانگر اهمیت تغذیه صحیح و ایجاد عادات غذایی مناسب در دوران کودکی است.
این دستیار تخصصی طب سنتی بیان داشت: طبق بررسی های انجام شده سهم قابل توجهی از انرژی روزانه کودکان از میان وعده ها تأمین می شود که مفید و مغذی بودن این مواد غذایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
پاک نژاد ادامه داد: تمایل روزافزون کودکان به مصرف تنقلات ناسالم که بیشتر ناشی از جذابیت های ظاهری و تبلیغات گسترده تجاری است, در دسترس بودن این تنقلات و در مقابل محدودیت دسترسی به تنقلات سالم و عدم آشنایی والدین با تهیه میان وعده های مفید خود از عللی است که موجب مصرف تنقلات بی ارزش بین کودکان شده است.
وی افزود: تدابیر خوردن و آشامیدن در طب سنتی بسیار سفارش شده است، همچنین تغذیه میان گروه های مختلف سنی تفاوت دارد.
این دستیار تخصصی طب سنتی یادآور شد: باید دانست که طبع کودکان گرم و تر است و تمام تنقلات صنعتی مانند چیپس و پفک دارای طبع سرد و خشک است که این سردی و خشکی مانع رشد کودکان می شود.
پاک نژاد خاطرنشان کرد: اگر کودکان از مواد غذایی گرم و تر مانند بادام, انجیر, مویز و ... استفاده کنند, رشدشان بهتر خواهد شد، توان یادگیری آنان افزایش پیدا می کند.

.

منبع :