آکاایران: کودکانی که صداهایی از ماوراء می شنوند!!

آکاایران: کودکانی که صداهایی از ماوراء می شنوند!!


محققان دانشکده روانشناسی «هلند» طی بررسی ها و گزارشات سالیانه خود به این نتیجه دست یافتند که کودکان در سنین خاصی می توانند صداها و اصواتی که برای بزرگسالان قادر به شنیدن آنها نیستند، بشنوند.

 

بر اساس گزارش محققان و دانشمند‌ان دانشکده روانشناسی «گرونین گن» در «هلند»، این موضوع به اثبات رسید که یکی از 11 کودک بین سنین هفت تا هشت سال می‌توانند صداهایی را که دیگران قادر به شنیدن آنها نیستند، بشنوند.
در این گزارش آمده است که پیش از این گمان می‌شد که صداهای وهم برانگیز که کودکان می‌شنوند می‌تواند در سنین نوجوانی و بزرگسالی به یک نوع بیماری روحی و روانی منجر شود، اما طی تحقیقات جدید این موضوع به طور کامل رد شده و دانشمند‌ان اعلام کردند که شنیدن این صداها اصلا باعث بروز بیماری‌های روانی نمی‌شود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، این تحقیقات که در مجله روانشناسی انگلستان نیز آمده است، به این موضوع اشاره دارد که طی پنج سال تحقیق که بر روی سه هزار و 800 کودک انجام شد، این موضوع مشخص گردید که یکی از شش کودک اعلام کردند: این صداها باعث آزارشان می‌شود، کمتر از یکی از هر پنج کودک نیز گفتند که شنیدن این اصوات در تفکر و تخیل آنها مداخله ایجاد می‌کند. با این حال هنوز مشخص نشده است که منشاء این اصوات از چیست؟

محققان تلاش می‌کنند تا با زیر نظر گرفتن این کودکان و حالات آنها، منبع این اصوات ماوراء الطبیعه را کشف کنند.
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health

تیز کردن هوش کودکان
توصیه های تغذیه ی کودکان یک تا سه سال
فرزندپروری و بهداشت روانی کودک
اصول راهنمای جدید برای درمان عفونت گوش کودکان
 
 
.

منبع :