آکاایران: مراقبت های کودکانه در روزهای خانه تکانی

آکاایران: مراقبت های کودکانه در روزهای خانه تکانی


گاهی مواقع ممکن است در هنگام جابجایی وسایل، ضربه ای به بدن کودک اصابت کرده و وی را دچار آسیب کند.
دبیر انجمن پزشکان کودکان ایران با بیان اینکه وایتکس و جوهر نمک جزو خطرناک‌ترین مواد شوینده هستند به پدر و مادرها توصیه کرد تا جایی که ممکن است از وایتکس و جوهر نمک در هنگام خانه‌ تکانی استفاده نکنند.

دکتر محمدرضا بلورساز با بیان اینکه وایتکس ماده شوینده بسیار مضر و خطرناکی است که هایپوکلرید سدیم متصاعد شده از آن موجب تحریک راه‌های هوایی می‌شود، اظهار کرد: مصرف این مواد به ویژه در منازلی که کودکان مبتلا به آسم، آلرژی و تنگی نفس دارند به شدت خطر‌آفرین است. وی ادامه داد: روزانه کودکانی را به مراکز درمانی می‌آورند که به علت استنشاق و یا بلع مواد شوینده دچار مسمومیت شده‌اند و برخی علاوه بر مشکلات تنفسی دچار مشکلات گوارشی نیز شده‌اند و ناچارند تا مدت‌ها با عوارض ناشی از آن دست و پنجه نرم کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بروز حوادث در حین خانه‌تکانی‌های پایان سال نیز اشاره و اظهار کرد: گاهی مواقع ممکن است در هنگام جابجایی وسایل، ضربه‌ای به بدن کودک اصابت کرده و وی را دچار آسیب کند، لازم است پدر و مادرها مراقب فرزندان خود باشند و امنیت وی را در هنگام انجام کارهایشان تامین کنند. وی افزود: همچنین مشاهده شده است که والدین کودک بیمار خود را به علت غرق شدن در نظافت منزل فراموش می‌کنند و داروهای وی را به موقع به وی نمی‌خورانند، در این صورت بروز مشکلاتی چون تشنج و تب نیز کودکان بیمار را در این روزها تهدید می‌کند.
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health

مطالب پیشنهادی:
علائم مسمومیت را با عفونت دستگاه گوارش اشتباه نگیرید
پیشگیری از مسمومیت با قاتل پنهان
مسمومیت مهلک ناشی از باقلا؛ فاویسم!!
چه عاملی باعث مسمومیت با منوکسید کربن می شود؟
مسمومیت های غذایی را در خانه درمان کنید
.

منبع :