آکاایران:  

حتماً شما هم شنیده‌اید که اگر بخواهید در زندگی مشترک خود موفق شوید، اول از همه باید دوست همسرتان باشید. اگر فکر می‌کنید این کار غیرممکن است یا تاثیری ندارد، مطمئن باشید مرتکب اشتباه بزرگی شده‌اید؛ اشتباهی که حتی شاید زندگی شما را از بین ببرد.

بنابراین بهتر است با انجام کارهایی خاص و در عین حال ساده، با همسرتان رابطه‌ای دوستانه برقرار کنید. مطمئن باشید این کار بسیار ساده و در عین حال ارزشمند است.


با او صحبت کنید. همان‌طور که با دوستانتان در مورد همه چیز حرف می‌زنید و کمتر چیزی است که از آنها مخفی باشد، با همسرتان نیز صحبت کنید. از هر موضوعی استفاده کنید تا بتوانید بیشتر با هم صحبت کرده و احساساتتان را بیان کنید. در حقیقت موضوع صحبت چندان مهم نیست و این کار تنها راهی برای نزدیک شدن بیشتر شما به یکدیگر است؛ می‌توانید در مورد آب و هوا، خاطرات گذشته، دوستان، ورزش یا هر موضوع دیگری صحبت کنید. فقط نگذارید سکوت میان شما فاصله ایجاد کند.
 
وقتی را برای خودتان اختصاص دهید. لازم است هر از گاهی، شما 2 نفر تنها و فاقد حضور هیچ کس ـ حتی بچه‌ها ـ‌ با هم باشید. این ساعت‌هایی که شما با هم تنها هستید، می‌تواند به برطرف شدن مشکلات زندگی کمک کند.

وقتی همسرتان در محل کارش است، به او زنگ زده و از این طریق با او در ارتباط باشید. همان‌طور که اگر از دوستی خبر نداشته باشید، به او زنگ می‌زنید و حالش را می‌پرسید، به همسرتان هم فاقد هیچ دلیلی زنگ بزنید. با این کار به او نشان می‌دهید که چقدر برای شما مهم است و چقدر به او اهمیت می‌دهید.


در زندگی مشترک خودخواه نباشید. خودخواهی به هر نوع رابطه‌ای آسیب می‌‌زند و منجر به قطع آن رابطه می‌شود. بنابراین به نیازها و خواسته های همسرتان بیشتر اهمیت داده و به او نشان دهید که برای شما چقدر مهم است.

اعتماد را در زندگی ایجاد کنید. اعتماد در هر رابطه دوستانه‌ای باید وجود داشته باشد. بنابراین شما هم سعی کنید در زندگی خود این ویژگی را به وجود آورده و حتی آن را پرورش دهید. برای موفقیت و آرامش بیشتر در زندگی، همسرتان باید بتواند به شما اعتماد کند؛ بنابراین برای او فردی قابل اعتماد باشید.

گردآوری : سایت سرگرمی تفریحی آکا ایران

.

منبع :