آکاایران: استفاده مادر و پدر از وسایل تفریحی در مقابل بچه


آکاایران: استفاده مادر و پدر از وسایل تفریحی در مقابل بچه

والدین مراقب باشند کودکان و نوجوانان وقتی با تکنولوژی تلفن همراه که دارای ویژگی هایی مانند پیامک، بلوتوث، عکس برداری و فیلم برداری است، آشنا می شوند دیگر کمتر حوصله در س خواندن را دارند و این بی توجهی افت تحصیلی را به دنبال دارد.
مشاوران خانواده تاکید دارند که والدین با استفاده متعادل و صحیح از ابزار الکترونیک می توانند الگوی خوبی برای فرزندانشان باشند.
برای اینکه والدین الگوی خوبی برای فرزندانشان باشند باید از استفاده مکرر و افراطی از تلفن همراه و رایانه در مقابل فرزندانشان جدا پرهیز کنند. والدین خود نقش موثری در اعتیاد فرزندان به دنیای مجازی بازی می کنند. پدر و مادرهایی که به محض رسیدن به خانه نخستین کارشان بررسی ایمیل ها، پیامک ها و پروفایل های اینترنتی شان است، این شیوه زندگی را در فرزندانشان نیز تقویت می کنند.
مطالعاتی که اخیرا در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده نشان می دهد استفاده زیاد از وسایل الکترونیک در سنین جوانی، مهارت های اجتماعی کودکان را به خطر می اندازد و تحلیل می برد.
 مشاوران خانواده در انگلیس توصیه می کنند که والدین با کنار گذاشتن وسایل الکترونیک باید زمان بیشتری را به گفت وگوها و گپ زدن های رو در رو با فرزندانشان اختصاص دهند و اعضای خانواده برای صرف وعده های غذایی به جای جمع شدن دور تلویزیون، کنار یکدیگر دور یک میز بنشینند.

.

منبع :