آکاایران: بیشترین آسیب در هر طلاقی متوجه فرزندان است پس اگر ازدواج شما شامل فرزندی است در هنگام طلاق باید نهایت تلاشتان برای کمتر لطمه خوردن آنها را داشته باشید.

آکاایران: نحوه تربیت فرزندان طلاق

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ کلمهٔ خانواده، معمولاً تصویری از زن و مردی را به ذهن می آورد که همراه با فرزندان خود، در کانونی گرم و صمیمی با هم زندگی می کنند. گاه اختلافاتی دارند، اما از هم حمایت می کنند و لحظه های خوبی را با هم و در کنار هم سپری می کنند؛ اما همیشه این تصویر محقق نمی شود. در برخی خانواده ها، بستری سرد و گاه خصمانه به وجود می آید. به جای لحظه های خوش، این لحظه های تلخ هستند که هرروز در زندگی افراد خود را به رخ می کشند. گاه اختلاف نظرها بالا می گیرد یا راه ها کاملا جدا از هم به نظر می رسند و درنهایت، برخی از زوج ها تصمیم می گیرند به زندگی مشترک خود پایان دهند.
گاهی طلاق گزینه بهتری است
دلیل جدایی هرچه باشد، مجموعه ای که کودک قرار بوده در دل آن بزرگ شود و پرورش یابد از هم می پاشد. البته طلاق، به رغم بار معنایی منفی که به آن داده می شود، همیشه بد و تلخ و منفی نیست. مطالعات بسیاری نشان داده اند که فرزندان طلاق بعد از یک طلاق خوب، سالم تر و شادتر از کودکانی هستند که در یک خانوادهٔ آشفته به زندگی خود ادامه می دهند. درواقع، خانواده ای کارکرد مثبت برای فرزندان دارد که گرم و صمیمی باشد، وگرنه طلاق ممکن است در مقایسه با بحث و جدل و نامهربانی، گزینهٔ بهتری برای فرزندان باشد. با این حال، لازم است که والدین به خاطر دارا باشند که طلاق، جدایی زن و مرد از یکدیگر است و هرکدام برای همیشه پدر یا مادر فرزند خود باقی خواهد ماند و باید به وظایف خود به عنوان والد فرزندان طلاق عمل کند. همچنین مهم است که طلاق به خوبی صورت پذیرد تا کم ترین آسیب را بزند.
والدین برای همیشه والدین فرزند خود خواهند ماند
برخی از والدین وقتی به طلاق می رسند، فکر می کنند همان طور که خودشان قرار است از همسرشان جدا شوند، فرزندشان هم باید از او جدا شود. آن ها با خشمی که از همسر خود دارند احساس می کنند همه باید از او خشمگین باشند و حتی نمی پذیرند که چطور فرزندشان می تواند او را دوست داشته باشد. آن ها فراموش می کنند که همسری که از او ناراحت و خشمگین اند، پدر یا مادر فرزند آن ها است و هیچ چیز این واقعیت را تغییر نخواهد داد. والدینی که سعی می کنند فرزند خود را از ملاقات با والد دیگر محروم کنند در آینده ای نه چندان دور، با سیل سؤال های فرزندشان روبرو خواهند شد، چراکه در واقع او را از حقی طبیعی محروم کرده اند. تنها حالت استثنا این است که والد دیگر، خواه مادر باشد یا پدر، برای فرزند خود خطرناک باشد و احتمال این که به او آسیب جسمی یا روانی بزند یا این که از او سوءاستفاده کند، وجود داشته باشد.

منبع: آلامتو
.

منبع :