آکاایران: هفته بیستم بارداری ، جنین در هفته 20 ام بارداری

آکاایران:  

هفته بیستم بارداری ، جنین در هفته 20 ام بارداری

 تا اینجای ماجرا که خوب پیش آمده اید و نیمی از زمان بارداری شما سپری شده است. شما مادر خوبی هستید این را اطرافیان هم تصدیق می کنند. 5 ماه باردار را شما در این هفته تمام می کنید باورتان می شود که توانسته باشید حدود 20 هفته جنین را در شکم خودتان حمل کنید. 20 هفته دیگر بیشتر از بازی در این سریال باقی نمانده است. خوب شاید کمی احساس خستگی کنید، اما به لحظه ای فکر کنید که روی فرش قرمز راه می روید و شما و نوزاد کوچکتان در آغوش هم به منزل می روید. این صحنه ها را تا آخرین روز بارداری تجسم کنید. باور کنید که معجزه می کند.

وضعیت جنین در هفته بیستم بارداری
بله او الان دیگر برای خودش قد کشیده 3 تا 4 سانت بلندتر شده است. عضلات او در این هفته قدرت بیشتری یافته و به راحتی می تواند حرکات او را حس کنید.

قد: 28.1 سانتی متر
وزن: 434 گرم

وضعیت مادر در هفته بیستم بارداری
رحم در این هفته آنقدر بزرگ شده که بیش از گذشته از لگن بالا آمده است به طوری که فشردگی رحم به طرف شکم (قفسه سینه) کاملا مشهود است. حالا بارداری شما به خوبی نمایان شده است. از تغییرات این هفته ناف شماست که کشیده شده یا به طرف بیرون می آید. اتفاق ناخوشایند این هفته ترک های پوستی که در اطراف ناف شما ظاهر می شود.

بعد از هفته 20 رشد رحم هر هفته تقریبا یک سانتی متر بیشتر خواهد بود. بیش از آن بزرگ شدن شکم نامنظم بود، اما اکنون نظم بیشتری به خود می گیرد. همچنان ممکن است درد کشش رباطی و کشاله ران را در ناحیه لگن تجربه کنید.

هفته بیستم بارداری ، جنین در هفته 20 ام بارداری  -آکاسایت سرگرمی، تفریحی، مدل لباس، خواندنی، عکس، اس ام اس،آشپزی - جذاب

مراقبت های بارداری در هفته بیستم بارداری
ترشحات مهبل هم از هفته 20 بارداری افزایش می یابد. این ترشحات معمولا غلیظ، بی رنگ یا مایل به زرد هستند و وجود آنها دلیل عفونت نیست. این افزایش ترشحات، افزایش جریان خون در عضلات و پوست اطراف مهبل است. اما ممکن است در دوره حاملگی دچار عفونت شوید.

ترشحات مهبل را زمانی می توانید قارچی بدانید که بدبود، زرد رنگ یا سبز باشند و تحریک و خارش را در ناحیه تناسلی در پی داشته باشد. اگر دچار این مشکل شدید به پزشک مراجعه کنید تا بیش از زایمان آن را درمان کنید

سلامت دهان و دندان خود را فراموش نکنید
مراقب دندان ها و لثه خود باشید. شما در این دوران بیشتر در معرض ابتلا به التهاب لثه (قرمز و تورم) هستید بنابراین مسواک و نخ دندان را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید. هر چند وقت یک بار نیز با دندان پزشک خود قرار ملاقاتی بگذارید اما از اشعه ایکس ری در این دوران دوری کنید.

تغذیه در هفته بیستم بارداری
انتخاب درست مواد غذایی در هفته 20 بارداری می تواند هم در کوتاه مدت برای کودک در شکم شما و هم در بلند مدت برای او مفید باشد. تخقیقات نشان می دهد موادی که شما در این دوره مصرف می کنید می تواند نقش مهمی در سلامت کودکتان تا آخر عمر ایفا کند. اگر چه در هفته 20 بارداری خود هستید اما هنوز برای اعمال تغییرات مواد غذایی، دیر نشده است.

 

هفته بیستم بارداری ، جنین در هفته 20 ام بارداری  -آکاسایت سرگرمی، تفریحی، مدل لباس، خواندنی، عکس، اس ام اس،آشپزی - جذاب

 

.

منبع :