آکاایران: وزن گیری نوزاد با این ماده غذایی

آکاایران: جوانه غلات یک غذا برای کودک نیست ولی میتوانید در اکثر غذاها ازش استفاده کنید و ایست وزنی کودک را برطرف کنید!! مادران بهتر است به جای شربت های اشتها آور حاوی سیپروهپتادین که کودک را خواب آلود و عصبی میکند، غذای کودک را مقوی کنند.

نحوه آماده سازی جوانه غلات:

برای درست کردن جوانه غلات، همانطور که برای عید سبزه سبز میکنید، مقداری از غلات یا حبوبات (گندم یا جو یا ماش یا عدس یا شبدر...) را پاک کنید. سپس خوب با آب بشویید و بگذارید تا خیس بخورد. یکی دو روز اجازه بدهید خیس بخورد و طی این مدت چندین مرتبه آب غلات را عوض کنید تا بو نگیرد و خراب نشود. زمانیکه غلات نوک زد آن را از آب خارج کنید و داخل ظرفی بریزید و یک پارچه تمیز نمدار رویآن بکشید  و مرتبا پارچه را نمدار کنید تا غلات زیر پارچه خشک نشود. سرعت رشد غلات کاملا  به دمای محیطی که غلات در آن قرار دارد  بستگی دارد. غلات بین یک روز بیشتر یا کمتر ممکن است جوانه بزند.  به جوانه زدن غلات اصطلاحا نقره زدن گفته میشود.  

همین که غلات ما یک جوانه کوچک بزند موقع استفاده کردنش رسیده. بعد از این، میتوانید غلات را داخل یخچال نگهداری کنید  و  برای غذاهای نی نی استفاده کنین. جوانه غلات را معمولا تا 1 هفته در یخچال قابل نگهداری است ولی خاصیت جوانه تازه تازه طبیعتا بیشتر است. حالا میتوانید مقداری از این جوانه را با غله ساقه و.. فاقد جدا کردن بخش های جوانه  بگذارید کمی خشک شود و سپس آردش کنید و بصورت پودر داخل غذاهای کودک بریزید. ازجوانه غلات میتوان برای مغذی  و مقوی کردن غذای کودک استفاده کرد و باعث وزن گیری نوزادان  و کودکان عزیز شد.
 

.

منبع : ooma.ir