آکاایران: این غذا باعث افزایش هوش کودک میشود

آکاایران: پنکیک افزایش هوش: (مناسب برای+12 ماه تا120سال)
مناسب برای 12ماه به بالا

مرحله 1)سه چهارم لیوان آرد، 1 قاشق غذاخوری شکر، 1 نوک قاشق نمک و0.5 قاشق چایخوری بکینگ پودر را 2مرتبه از الک رد کنید.
مرحله 2) 2 عدد تخم بلدرچین را  با 0.5 لیوان شیر و یک چهارم لیوان روغن به مواد بالا اضافه کنید و خوب هم بزنید. بهتر است این کار را با همزن برقی انجام دهید.
مرحله 3) تابه مخصوص پن کیک به شکلهای دلپذیر (نداشتید همون تابه معمولی ) را داغ کنید و مایع پنکیک را با ملاقه داخل تابه بریزید. وقتی روی پنکیکها سوراخ هایی پدیدار شدند مطمئن شوید که وقت بر گرداندن آنهاست! پنکیک ها را برگردانده منتظر شوید تا طرف دیگرآنها هم سرخ شود. نی نی پرارین نوش جان

نکته:
1) تخم بلدرچین موجب بهبود اشتها در اطفال کم اشتها میشود وبه رشد کودک کمک و ضریب هوشی او را بالا میبرد.
2) در کشورهای اروپایی برای کودک 1 ساله1 عدد، کودک2ساله 2 عدد و کودک 3 ساله 3 عدد کافی میدانند. تخم بلدرچین طبع گرم دارد لذا بهترست 1روز در میان مصرف شود. اطلاعات کامل درباره تخم بلدرچین در

3) بهترست شکر داخل پنکیک را کمتر کنید.به جای شکر میتوانید بعد از طبخ شیره انگور و یا عسل را برای شیرین کردن پنکیک استفاده کنید.
4) برای طبخ پنکیک بهتر است از روغن سرخ کردنی استفاده کنید نه کره!! زیرا کره در اثر حرارت طولانی به درجه دود رسیده و سرطان زا میشود. نقطه دود یک روغن، درجه حرارتی است که در آن، روغن شروع به تجزیه شدن میکند و دود آشکاری از آن بلند میشود.بهتر است مواد سرخ کردنی را با روغن سرخ کردنی که درجه دود بالایی دارد سرخ کنید. در کل روغنهای مایع خوراکی دارای نقطه دود بالاتری نسبت به چربی های حیوانی هستند.
❣مهم:  روغن گلرنگ،روغن آفتابگردان،روغن سویا،روغن کانولا ،روغن ذرت، روغن بادام زمینی، روغن کنجد، روغن زیتون به ترتیب درجه دود بالا دارند. یعنی روغن گلرنگ دیرتر از سایر انواع روغن ها سرطان زا میشود.

.

منبع : ooma.ir