آکاایران: ناخن های دست نوزادان خیلی سریع رشد می کنند و شاید نیاز به کوتاه شدن چندباره در هفته دارا باشند. به کوتاه کردن ناخن های دست نوزاد خود اهمیت دهید چون ناخن های نوزادان تیز است و چون نوزادان کنترلی روی تکان دادن اندام های خود ندارند ممکن است به پوست صورت خود آسیب جدی وارد کنند. سلامت دات لایف به شما آموزش خواهد داد که چگونه ناخن های نوزاد دلبندتان را کوتاه کنید.

چگونه ناخن های نوزادم را کوتاه کنم ؟

بهترین زمان برای انجام این کار وقتی است که او خوابیده باشد. یک وقت خوب دیگر هم دقیقا بعد از حمام است که ناخن های نوزادتان نرم تر هستند. مطمئن شوید که نور کافی برای دیدن آنچه انجام می دهید دارید. از یک جفت قیچی نوزاد استفاده کنید یا ناخن گیری را بردارید که مخصوص انگشتان کوچک باشند.

<>
کوتاه کردن ناخن نوزاد

نوک انگشت را در ناحیه ی دور تر از ناخن فشار دهید تا از ریش ریش شدن پوست جلوگیری کنید و همچنین یک چیز محکم مانند گیره یا کلیپستان را در دست کودک نگه دارید. ناخن ها را با توجه به انحنای انگشت کوتاه کنید. ناخن های پا را مستقیم و از عرض کوتاه کنید. سپس از سوهان ناخن برای صاف کردن لبه های تیز استفاده کنید.

پزشکان توصیه می کنند در هفته های اول زندگی نوزاد ، تنها از یک سوهان استفاده کنید چون ناخن ها خیلی نرم هستند و کسانی که به تازگی پدر و مادر شده اند هم خیلی تصادفی پوست نوزاد شان را می گیرند.

اگر تصمیم گرفتید زمانی که نوزادتان بیدار است به ناخنش شکل بدهید ، از همسر یا دوستتان بخواهید که او را محکم نگه دارد تا در هنگام کارتان تکان تکان نخورد یا کسی باشد و حواسش را پرت کند. در این صورت شما فرصت پیدا می کنید دستانش را برای گرفتن ناختن و سوهان زدن آن نگه دارید.

بعضی از پدر و مادر ها با دندان خودشان ناخن های بچه را مرتب می کنند ، که این کار می تواند میکروب ها را از دهان شما به هر خراش کوچکی که روی انگشت بچه وجود دارد انتقال دهد. شما نمی توانید آنچه را که انجام می دهید ببینید و باید متوجه باشید که انگشتان نوزادتان در مقایسه با دندان های شما خیلی کوچک و ظریف هستند.

اگر سرانگشت نوزاد بریده شد، چطور خون آن را بند بیاورم؟

اگر شما سرانگشت نوزادتان را بریدید خیلی خودتان را نگران نکنید چون این اتفاق برای خیلی از پدر و مادر ها رخ می دهد. به راحتی سرانگشت بریده را با آب سرد شستشو دهید سپس یک پارچه دورش بپیچید و با کمی فشار آن را نگه دارید.

خونریزی معمولا ظرف چند دقیقه متوقف می شود. برای بانداژ کردن دست بچه وسوسه نشوید چون این احتمال وجود دارد زمانی که او انگشتش را در دهانش فرو می کند آن را دربیاورد که در نهایت منجر به خفگی نوزاد شود.

نکات دیگر مربوط به نگهداری از نوزاد را در مطالب زیر و یا از طریق برچسب ها دنبال کنید.

شوره سر نوزادان

نکات مهمی که باید در ۴۰ روز اول تولد نوزاد رعایت کنید

ضایعه پوستی بدن نوزادان به هنگام پوشک شدن

تغذیه نوزادان از میوه با چه میوه هایی شروع می شود ؟

روش صحیح تعویض پوشک نوزادان

چگونه نوزاد خود را حمام کنیم ؟

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف