آکاایران: دوستان شما می گویند 3 ساله برای از پوشک گرفتن کودک خیلی دیر است. مادرتان نظری دیگر دارد. مادر بزرگ شما از این که کودک در 18 ماهگی پوشک دارد تعجب می کند. چه کسی درست می گوید؟ چه زمانی باید کودک نو پا را از پوشک گرفت؟ پاسخ این سوال ممکن است شما را شگفت زده کند. سنی که باید کودک نو پا را از پوشک بگیرید به فرهنگ شما و دوره ای که در آن زندگی می کنید وابسته است. (بخوانید: چگونگی از پوشک گرفتن کودک)

سن از پوشک گرفتن کودک در دوره مادر بزرگ شما

تا قبل از اختراع ماشین لباسشویی، بسیاری از والدین، قبل از یک سالگی فرزند او را در توالت می نشاندند. پس از ورود ماشین لباسشویی و استفاده از آن به جای شستشو با دست، از دهه 1950، بیشتر بچه ها دیرتر از پوشک گرفته شدند. با این حال هنوز هم بعضی ها تا سه سالگی پوشک داشتند. در اوایل قرن بیستم، مردم به این باور رسیدند که کودک را در یک سالگی باید از پوشک گرفت.

سن از پوشک گرفتن کودک در دوره مادر شما 

در دهه  1960، شرکت پمپرز  پزشک متخصص اطفال استخدام کرد تا ایده ای برای علائم آمادگی قبل از شروع زمان آموزش دستشویی کردن کودک بدهد. در دهه 1960 این شرکت به والدین اعلام کرد باید کودک را از 18 تا 24 ماهگی از پوشک بگیرند. در دهه 1970 تا 1980، اعتقاد بر این بود که 2 سالگی سنی مناسب برای از پوشک گرفتن کودک است.

سن از پوشک گرفتن کودک، امروزه

امروزه شروع آموزش از پوشک گرفتن دیرتر انجام می شود. اکثر کودکان در حال حاضر تا سن 3 سالگی از پوشک گرفته نمی شوند. امروز در ایالات متحده، کودکان نوپا تا بعد از سن 3 سالگی از پوشک گرفته نمی شوند.

سن از پوشک گرفتن کودک در سایر فرهنگ ها

فرهنگ های قبیله ای، مانند فرهنگ آفریقایی هرگز از پوشک استفاده نمی کنند و تمام نوزادان در 6 ماهگی (بخوانید: نوزاد شش ماهه) یاد می گیرند دستشویی بروند. در کشورهای خارج از ایالات متحده کودکان زودتر از پوشک گرفته می شوند. سنی که کودک از پوشک گرفته می شود به فرهنگ شما و محلی که کودک بزرگ می شود وابسته است.

.

منبع : ooma.ir