آکاایران: دانستنی هایی در باره هفته بیست و هفتم بارداری

آکاایران: دانستنی هایی در باره هفته بیست و هفتم بارداری

در این مطلب اطلاعاتی مفید در باره 27 امین هفته بارداری و وضعیت جنین در این هفته در اختیارتان قرار می دهیم.

 شما دراین هفته وارد سه ماهه سوم بارداری شده اید. باید این هفته را جشن بگیری. تو مادری هستی دیگر در این هفته تنها 2 ماه تا تولد فرزندتان وقت دارید. شما در طول این 7 ماه بازیگر خوبی بوده اید که حسابی درخشیده. حالا زمان آن رسیده تا خودتان را برای بازی در آخرین قسمت های سریال آماده کنید. هرچند که هنوز 13 هفته تا آخرین قسمت فصل اول سریال وقت دارید. بگذارید ببینم در سه ماه سوم چه کارهایی را باید انجام دهید.

وضعیت جنین در هفته بیست و هفتم بارداری

خوب او این آن قدر فضولی می کند که از لگدهایش در امان نخواهید بود او می خواهد دنیای اطرافش را تجربه کند. اگرچه داستان غم انگیزی است که اطراف او تاریک است و نمی تواند چیزی را در درون رحم شما ببیند. بله او این هفته چشم هایش را باز می کند و پلک خواهد می زند. چشم هایش هنوز خاکستری یا آبی یا ترکیبی از این دو است و شاید این روند تا چند روز یا حتی چند ساعت بعد از تولد هم ادامه یابد. بگذارید یکبار دیگر داستان شکل گیری چشم های جنین را با هم بررسی کنیم.

شروع پیدایش چشم ها در بدن جنین از روز 23 یا هفته پنجم حاملگی است. در ابتدا چشم ها به صورت دوشیار فرورفته در طرفین مغز در حال تکامل است. این شیارها به تدریج تکامل می یابد و تبدیل به اعضای کیسه مانندی می شود اکتودرم عدسی چشم را تشکیل می دهد. چشم ابتدا در طرفین سر قرار دارد که به تدریج به سمت مکان اصلی خود حرکت می کند این حرکت در هفته های 7 تا 10 شروع می شود.

سیستم دفاعی او در حال تدارک لازم است تا خودش را برای زندگی خارج از رحم آماده کند. این کوچولو دیگر گریم جدیدتری نخواهد داشت و فقط اندازه اش بزرگتر می شود حالا حرکاتش با شما هماهنگ تر شده. زمان های مشخصی می خوابد و در ساعات معینی از روز بیدار می شود.

قد: 40.5 سانتی متر
وزن: 1164 گرم

 

دانستنی هایی در باره هفته بیست و هفتم بارداری سایت سرگرمی، تفریحی، مدل لباس، خواندنی، عکس، اس ام اس،آشپزی - جذاب

مراقبت های بارداری در هفته 27 بارداری

وضعیت مادر در هفته بیست و هفتم بارداری

شب ها خوابیدن برایتان سخت خواهد شد احتمالا این نقشی است که بخشی از مادران ناخواسته در جریان آن قرار می گیرند این به علت بزرگ شدن رحم است. رحم حدود 7 سانتی متر بالای ناف قرار گرفته و قابل لمس است. در این هفته میزان کلسترول خون برای ساخت هورمون های زمان بارداری که به وسیله جفت تولید  می شوند بالاتر می رود.

این هورمون که پروژسترون است از ابتدای بارداری با شما همراه است با افزایش ترشح به تکامل سینه ها و شل سازی رحم می پردازد. در این هفته ها به دلیل نزدیک شدن به زمان زایمان تغییرات عمده ای را در بدن خود حس می کنید.

شما احتمالا دردهای عضلانی را تجربه خواهید که در ناحیه ساق پا احساس می کنید. علت این مشکل رشد رحم است که با افزایش حجم آن رگ های تحتانی که به قلب منتهی می شوند و به عصبی که از بالاتنه به سمت پا می رود فشار وارد می کند این فشار باعث گرفتگی عضلات پا می شود.

دردهای براکستون هیکس انقباضات رحمی خفیف فاقد درد و پراکنده با فواصل نامنظم است که به تدریج منظم می شود. معمولا به این دردها، دردهای کاذب هم گفته می شود. این دردها را ممکن است در هنگام قدم زدن حس کنید، قدم زدن از باز شدن دهانه رحم مانع می شود.

مراقبت های بارداری در هفته بیست و هفتم بارداری

سوءهاضمه و سوز سر دل
سوز سر دل از شایع ترین مشکلات اواخر سه ماه دوم بارداری و سه ماهه سوم بارداری است. این مشکل به علت بزرگ شدن رحم و فشار آن بر معده است بر اثر ترشح پروژسترون بر دستگاه گوارش این امر باعث کاهش روند تخلیه غذا در معده می شود و بنابراین غذاها در معده جمع می شود و فشار معده بالا می رود و ممکن است مقداری اسید معده وارد مری شود که این فرایند احساس سوزش در ناحیه مری به نام سردل را موجب می شود. این ناراحتی گاهی احساس قلب درد را هم در شما ایجاد می کند.

 

دانستنی هایی در باره هفته بیست و هفتم بارداری سایت سرگرمی، تفریحی، مدل لباس، خواندنی، عکس، اس ام اس،آشپزی - جذاب

اندازه جنین در هفته 27 ام بارداری

تغذیه در هفته بیست و هفتم بارداری

هم زمان که شما به 3 ماه دوم بارداری خود نزدیک می شوید، باید به اضافه وزن خود نیز دقت کنید. پس از اتمام هر هفته، از خودتان بپرسید که آیا مواد غذایی که انتخاب کردید، برای شما و رشد کودک تان مناسب بوده یا خیر؟ یا این که چگونه می توانید مواد غذایی مناسب را تهیه کنید. شما حتی می توانید برنامه غذایی خود را بنویسید و برای مشورت به پزشک مراجعه کنید.

به خاطر بسپارید که در این دوره نباید زیاد به خودتان سخت بگیرید. اگر روزی هوس بستنی کردید، اشکالی ندارد. مصرف چیزهایی که در این دوره هوس می کنید، در صورتی که متعادل باشد، مشکل ساز نخواهد شد.

فهرستی از مواد غذایی مصرفی خود را روی کاغذ بنویسید و تنها به حافظه خود تکیه نکنید.
درمورد مواد مصرفی خود، کنجکاو باشید. ببینید که آیا در ساندویچ همبرگری که می خورید، پنیر یا روی سیب زمینی سرخ کرده تان سس وجود دارد یا خیر.

دانستنی هایی در باره هفته بیست و هفتم بارداری

مطالب مرتبط:

  1. دانستنی هایی در باره هفته بیست و دوم بارداری
  2. دانستنی هایی در باره هفته سوم بارداری
  3. دانستنی هایی در باره هفته دوازدهم بارداری
  4. دانستنی هایی در باره هفته شانزدهم بارداری
  5. همه چیز در باره هفته دهم بارداری
  6. جزئیاتی از هفته بیست و سوم بارداری
  7. وضعیت جنین و مادر در هفته بیست و یکم بارداری
  8. هفته بیستم بارداری ، جنین در هفته 20 ام بارداری

.

منبع : jazzaab.ir