آکاایران: همه چیز در باره هفته بیست و ششم بارداری

آکاایران: همه چیز در باره هفته بیست و ششم بارداری

در این مطلب دانستنی هایی مفید در باره 26 امین هفته بارداری و وضعیت جنین در این هفته در اختیارتان قرار می دهیم.

  باید این هفته را جشن بگیری. تو مادری هستی که 26 هفته جنین را در شکم خود نگه داشته ای. حتما خسته و کلافه ای. حتی نمی توانی خودت را کش و قوس دهی، گاهی فکر می کنی برای داشتن این ناقلا هنوز آمادگی لازم را نداری. اما نگذار این فکرها تو را از نقشی که بازی می کنی دور کند. اگرچه خودت را تنها و خسته احساس می کنی، اما این هفته را به آنهایی فکر کن که حسرت تو را می خورند و دلشان می خواهد جای تو باشند.

او در این هفته خودش را آماده می کند تا چشم هایش را که مهر و مو به آن زده بود باز کند و شروع به پلک زدن می کند. انتظار نداشته باشید با چشم های مشکی یا قهوه ای رو به رو شوید رنگ های عنبه چشم های او به رنگ آبی یا خاکستری مایل به آبی است و تا چند ماه بعد از تولد رنگ ثابتی نخواهد داشت.

ریه های او با شاخه های برونش در بدنش تکامل می یابد. او همچنان در مایع آمنیوتیک تنفس می کند و این تمرین حسابی او را تا زمان تولد برای نفس کشیدن آماده می کند.  جنین در این زمان 2 تا 3درصد چربی را با خود حمل می کند. با این حال وزن گیری را تا هفته های آخر ادامه می دهد. این جنین ناقلا این هفته در حدود یک بادمجان است.

قد: 39 سانتی متر
وزن: 993 گرم

 

همه چیز در باره هفته بیست و ششم بارداری سایت سرگرمی، تفریحی، مدل لباس، خواندنی، عکس، اس ام اس،آشپزی - جذاب

وضعیت جنین در هفته بیست و ششم بارداری

وضعیت مادر در هفته بیست و ششم بارداری
دراین هفته رحم به اندازه 6 سانتی متر بالای ناف قرار می گیرد. این طبیعی است که در نیمه دوم حاملگی در هر هفته ارتفاع رحم یک سانتی متر افزایش یابد. در هفته های 24 تا 27 فشار خون شما افت کرده بود که در این دوران دوباره جریان خون شما افزایش می یابد. در این دوران کمردرد، گرفتگی عضلات پا و فشار به ناحیه لگنی به علت حمل بار سنگین احساس می کنید.

مراقبت های بارداری در هفته بیست و ششم بارداری
«پره اکلامپسی» یا مسمومیت حاملگی در اثر افزایش فشار خون و اختلال در کارکرد کلیه ها و دستگاه عصبی مرکزی ایجاد می شود. نشانه های مختلفی برای ایجاد این مشکل وجود دارد که افزایش وزن، تورم و پف کردن ناگهانی دست ها، تاری دید، سردرد و دردشکم از جمله این نشانه هاست. در مسمومیت شدید حاملگی فشار خون به 16 روی 10 یا بالاتر می رسد.

معمولا استراحت مطلق در وضعیت خوابیده به پشت توصیه می شود.

کنترل دقیق فشار خون در طی بارداری و مراجعه منظم به پزشک لازم است.

 

همه چیز در باره هفته بیست و ششم بارداری سایت سرگرمی، تفریحی، مدل لباس، خواندنی، عکس، اس ام اس،آشپزی - جذاب

تغذیه مادر

تغذیه در هفته بیست و ششم بارداری

تغییرات کوچک رژیم غذایی که می تواند به تفاوت های بزرگی بیانجامد.

بسیاری از مادران از این که تمام مواد مغذی را هر روزه به رژیم غذایی خود راه دهند، احساس ناتوانی می کنند. ما در اینجا چند راه را به شما پیشنهاد می کنیم.

.  هر روز به همراه صبحانه، یک لیوان کوچک آب پرتقال بخورید. آب پرتقال منبع خوبی از ویتامین سی است که به سلامت لثه ها کمک می کند. در جذب آهن بدن نیز موثر است.

کولین برای رشد مغز کودک شما ضروری است. تخم مرغ، گوشت فاقد چربی و بادام زمینی موادی هستند که سرشار از این ماده اند.

به جای کاهوی پیچ از کاهوی معمولی استفاده کنید. فیبر، ویتامین ب، اسید فولیک، کلسیم، پتاسیم و مواد معدنی موجود در کاهوی معمولی دو برابر کاهوی پیچ است. به علاوه ویتامین سی آن چند برابر است که به سلول های قرمز خونی کمک می کند.

مصرف لوتئین خود را افزایش دهید. لوتئین یکی از مهمترین مواد برای سلامت قوه بینایی شما است. کلم، اسفناج و ذرت منبع خوبی از این ماده است.

همه چیز در باره هفته بیست و ششم بارداری

مطالب مرتبط:

  1. همه چیز در باره هفته دهم بارداری
  2. دانستنی هایی در باره هفته بیست و دوم بارداری
  3. جزئیاتی از هفته بیست و سوم بارداری
  4. دانستنی هایی در باره هفته سوم بارداری
  5. وضعیت جنین و مادر در هفته بیست و یکم بارداری
  6. دانستنی هایی در باره هفته دوازدهم بارداری
  7. دانستنی هایی در باره هفته شانزدهم بارداری
  8. هفته بیستم بارداری ، جنین در هفته 20 ام بارداری

.

منبع : jazzaab.ir