آکاایران: چه زمانی برای گرفتن کودک از پوشک مناسب است؟

آکاایران: نشانههای آماده بودن کوچولوها برای خداحافظی با پوشک

حتی اگر کوچولوی شما از بهترین پوشک بچه استفاده کند بالاخره زمانی می‌رسد که باید با پوشک خداحافظی کند و توالت رفتن را یاد بگیرد. اما برای اینکه زمان دقیق گرفتن کودک از پوشک را پیدا کنید، باید به دنبال نشانه‌هایی در کوچولو باشید تا متوجه شوید او برای به استقلال رسیدن در استفاده از توالت آماده است یا نه. دکتر لارنس کانتر روانشناس کودک پمپرز برای شما توصیه‌هایی در زمینه کشف این نشانه‌ها در بچه‌ها دارد.

برای گرفتن کودک از پوشک باید چه زمانی اقدام کنید؟

برای گرفتن کودک از پوشک باید زمانی اقدام کنید که او هم از نظر بیولوژیکی و هم از نظر احساسی آماده باشد. اگر چنین آمادگی در کودک وجود نداشته باشد، به طور یقین هم شما و هم او با سختی‌هایی مواجه خواهید شد. بنابراین استقلال برای دستشویی رفتن سن خاصی ندارد. اکثر  بچه‌ها بین سنین 18 تا 30 ماهگی آموزش استفاده از توالت را یاد می‌گیرند. با این حال، بعضی از آنها حتی وقتی 4 ساله هستند برای یاد گرفتن این مهارتها مشکل دارند.

نشانه‌ها را پیدا کنید:

  •   در زمانی نسبتاً قابل پیش‌بینی دستشویی می‌کند.
  •  از طریق کلمات یا حرکات به شما اطلاع می‌دهد که می‌خواهد دستشویی کند.
  •  می‌تواند به تنهایی شلوارش را بالا یا پایین بکشد.
  •  به دستشویی رفتن علاقه نشان می‌دهد.
  •  می‌تواند روی توالت کودک بنشیند.
  • نه گفتن را یاد گرفته است.
  •  تفاوت خیسی و خشکی را می‌داند.
  •  به ستایش شدن از طرف شما واکنش نشان می‌دهد و می‌خواهد شما را خوشحال کند.

- اگر در کودکتان بیشتر این رفتارها را شناسایی کردید، می‌توانید تا حد زیادی به آمادگی او برای ترک کردن پوشک امیدوار شوید.

- فراموش نکنید در زمان‌های استرس‌زا، مثل وقتی که قصد رفتن به تعطیلات یا مسافرت را دارید، وقتی کودک بیمار است و مواردی مشابه این‌ها اصراری به شروع آموزش و استفاده او از توالت نداشته باشید. همچنین اگر مدتی آموزش را ادامه دادید و احساس کردید در این زمینه موفق نبوده‌اید، مدتی این کار را متوقف کنید و چند هفته یا چند ماه بعد دوباره امتحان کنید. این کار بالاخره انجام می‌شود اما باید به آن زمان بدهید.

- با همه این‌ها همیشه در نظر داشته باشید تا هر زمانی که کودک شما به پوشک وابستگی دارد، با کیفیتترین و بهترین پوشکها را از نمایندگیهای معتبر برای او تهیه کنید.

- پوشکهای پمپرز اصل آلمان از طریق داروخانهها و هایپر مارکتهای معتبر در دسترس شما هستند.

.

منبع : ooma.ir