آکاایران: ۱۲ علامت هشدار دهنده در کودکان

استفراغ کودکان, تب بالا در کودکان, تب در کودک

به همین علت، اولین علامت غیرعادی می تواند فورا ما را به مطب پزشک ببرد تا علت را بفهمیم و هر چه زودتر درمانش کنیم. اما گاهی با وجود تمام دقت ها و زیرنظر گرفتن ها، ممکن است یک سری علائم را نادیده بگیریم و آنها را مهم و جدی تلقی نکنیم. در این مطلب از ابرتازه ها ۱۲ علامت هشدار دهنده در کودکان را بیان می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

آکاایران: 12 علامت هشدار دهنده در کودکان

سر درد در کودکان, علامت هشدار دهنده در کودکان

۱. تب بالا

برای یک کودک زیر سه ماهه، درجه حرارت مقعدی بالای ۳۸ درجه خطرناک بوده و باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. برای کودک سه تا شش ماهه، تب بالای ۳۸.۳ درجه، خطرناک تلقی می شود و بعد از آن، ۳۸.۸ درجه، خطرناک بوده و باید به پزشک مراجعه کنید. یادتان باشد، عددی که تب سنج نشان می دهد، تنها عامل مهمی نیست که برای تشخیص بتوان به آن اکتفا کرد. اگر تب فرزندتان پایین آمده اما همچنان ناخوش است، به متخصص اطفال مراجعه کنید.

۲. طولانی مدت شدن تب

اگر چهار ساعت بعد از استفاده از داروهای تب بُر، تب کودک تان پایین نیامد، و یا بالا و پایین آمدن تبش، بیشتر از پنج روز طول کشید، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

۳. تب همراه با سر درد

نسبت به درد در ناحیه ی گردن، گرفتگی گردن و یا سر درد همراه با تب، خیلی هشیار باشید، زیرا این علائم می توانند نشانگر مننژیت باشند.

۴. غیر عادی بودن آلت تناسلی پسران

شما باید همیشه آلت تناسلی پسر کوچولوی تان را چک کنید تا اگر هر گونه بریدگی یا ناصافی غیرعادی مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید.

۵. لکه های قرمز پوستی

واکنش آلرژیک نسبت به یک سری از بیماری ها علائمی است که باید تحت آزمایش قرار گرفته و درمان مناسب تجویز شود.

۶. درد ناگهانی شکم

اگر فرزند کوچک تان از درد اطراف نافش و یا سمت راست شکمش ناراحت است، او را به متخصص کودکان نشان دهید، مخصوصا اگر احساس درد و ناراحتی اش همراه با سایر علائم مانند اسهال و استفراغ باشد. این ها ممکن است نشانه های آپاندیسیت باشد که اگر به موقع تشخیص داده نشود، خیلی سریع پیشرفت می کند.

 استفراغ کودکان

سر درد در کودکان, علامت هشدار دهنده در کودکان

۷. کاهش ادرار

این علامت معمولا همراه با خشکی دهان، رنگ پریدگی، تهوع و یا اسهال است و می تواند علامت کم آبی بدن باشد. اگر با رنگ پریدگی و بیحالی کودک خردسال تان مواجه شدید، هر چه سریع تر به نزدیک ترین بیمارستان مراجعه کنید.

۸. سر درد همراه با تهوع

میگرن در میان کودکان، غیر عادی نیست اما این علائم باید با دقت بیشتری بررسی شوند.

۹. تورم صورت، زبان و لب ها

این ها علائم یک واکنش آلرژیک بسیار جدی هستند. اگر چنین نشانه هایی در کودک تان دیدید، حتما فورا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۱۰. کبودی لب ها

این علامت ممکن است همراه با تنگی نفس باشد. شاید متوجه شوید که فرزند کوچک تان، به سختی نفس می کشد و یا خس خس می کند. ممکن است مشکلی مربوط به سیستم تنفس او باشد که ناشی از یک واکنش آلرژیک و یا حتی حمله ی آسم است. در این جور موارد، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

۱۱. استفراغ بعد از افتادن

این اتفاق مخصوصا اگر برای کودکان روی بدهد، نیاز به اورژانس نورولوژی دارد. اگر کودک تان بعد از افتادن از جایی، دچار تهوع و استفراغ شد، معطل نکنید و هر چه زودتر او را به اورژانس برسانید.

۱۲. خونریزی زیاد

اگر جایی از بدن کودک تان بریده شد و حتی بعد از چندین دقیقه فشار هم خونریزی قطع نشد، او را به پزشک برسانید چون نیاز به استریل کردن و درمان دارد.

اگر کودک تان یک یا چند علامت از موارد گفته شده را داشت، اقدام فوری انجام دهید، حتی اگر احتمال بسیار کمی می دهید که مشکل جدی نباشد، اما باز هم غفلت نکنید، چون خیلی بهتر است که خیال تان راحت بشود تا اینکه بعدا افسوس بخورید.

منبع: bartarinha.ir

.

منبع : abartazeha.com