آکاایران: خانواده ها روی شکل گیری شخصیت قوی در کودکان تمرکز کنند


آکاایران: خانواده ها روی شکل گیری شخصیت قوی در کودکان تمرکز کنند

دکتر پگی کرن (Peggy Kern) روز چهارشنبه در حاشیه دومین روز از برگزاری گردهمایی مدیریت استعدادها در دانشگاه تربیت مدرس ایران در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: استعدادیابی در کودکان باید در سنین پایین صورت گیرد چراکه هرچه سن استعدادیابی کمتر باشد، بهتر می توان امری را در افراد به عادت تبدیل کرد.
وی بیان کرد: البته نباید در سنین پایین فقط بر استعدادیابی تمرکز کرد بلکه باید روی ایجاد قدرت و شخصیت قوی تمرکز کنیم زیرا هرچه این کار در سن پایین تر انجام شود، موفقیت بیشتری به دست می آید.
کرن، در خصوص نقش مهدهای کودک و مدارس در شکل گیری شخصیت قوی افراد گفت: مهدهای کودک و مدارس محل مناسبی برای کاشتن بذر امید و مثبت اندیشی در ذهن کودکان هستند چراکه رویش و بنیاد شکل گیری شخصیت قوی فرزندان در مهدهای کودک و مدارس ایجاد می شود.
وی ادامه داد: در مهدهای کودک و مدارس است که کودک ارتباط گرفتن با جامعه را یاد می گیرد و متوجه می شود که بخشی از جامعه است و باید با افراد جامعه ارتباط برقرار کند، در مهدها کودکان نقش مثبت این ارتباط را در رشد و شکل گیری شخصیت خود احساس می کنند.
کرن، گفت: بنابراین یکی از مناسب ترین محیط ها برای پرورش استعداد و شکل گیری شخصیت قوی، مهدهای کودک و مدارس هستند.
این روان شناس استرالیایی در پاسخ به این سوال که آیا پرورش استعداد در سنین بالا نیز صورت می گیرد، افزود: هرچه سن بالاتر می رود ذهنیت فرد نسبت به توانایی هایش تغییر می کند؛ به طور کلی بالاتر رفتن سن از دو منظر ذهنی و روانی (وجود این باور اشتباه که توانایی انجام کاری را ندارم) و دیگری سرمایه گذاری روی بخشی از توانایی ها که فرد را از پرداختن به توانایی های دیگر بازمی دارد، می تواند به استعدادیابی آسیب بزند.
گردهمایی بین المللی مدیریت استعدادها از ۲۴ تا ۲۶ آذرماه با حضور اساتید داخلی و خارجی در دانشگاه تربیت مدرس در حال برگزاری است.

منبع : ایرنا
.

منبع : salamatdigital.com