آکاایران: نحوه علاقه مند کردن کودکان به ورزش, ضرورت ورزش برای کودکان, فواید ورزش برای کودکان

نحوه علاقه مند کردن کودکان به ورزش, ضرورت ورزش برای کودکان

در این مطلب از ابرتازه ها درباره نحوه علاقه مند کردن کودکان به ورزش توضیحاتی را بیان می نماییم. برای بهره بردن از این مطلب ما را همراهی نمایید.

معضل بسیاری از والدین، کم یا بی تحرکی فرزندشان و به دنبال آن بالا رفتن وزن و مشکلات دیگر است. هرچقدر هم تلاش می کنند، گاهی نتیجه نمی گیرند. دلیل اصلی آن، ذهن تنبل آنهاست. به این معنی که ذهنیت و فکر آنها در فضای ورزش کردن و تحرک بدنی نیست. به نظر شما چطور باید این وضعیت روانی را تغییر بدهیم و کودک را به ورزش تشویق کنیم؟

از خودتان شروع کنید

مثل هر رفتار دیگری، نخستین رفتارهای کودک، تقلید از والدین است. فرزندتان شما را چندبار در حال ورزش کردن دیده است؟ اصلا شما را با گرمکن و کفش ورزشی دیده است؟ شما به ورزش خاصی علاقه دارید؟ درباره این علاقه با او صحبت کرده اید؟ بنابراین شما نخستین الگوی او برای ورزش کردن هستید.

با کودک همراه شوید

گاهی کودک بعد از دیدن یک برنامه ورزشی یا تماشای برنامه ویژه کودکان که آنها را به ورزش تشویق می کند، میل به ورزش پیدا می کند. اما شما برای این کار وقت ندارید! بنابراین طبیعی است که توی ذوق کودک بخورد و قید ورزش را بزند. به گونه ای برنامه ریزی کنید که در این شرایط با او همراه شوید.

او را به ورزشگاه ببرید

شور و شوق آنهایی که ورزش می کنند، می تواند ذهن فرزندتان را از خواب بیدار کند. بنابراین برای تشویق او به ورزش، او را به تماشای مسابقات ورزشی ببرید.

وسایل را مهیا کنید

قرار نیست همین حالا دوچرخه چند صد هزار تومانی و وسایل اسکی و… بخرید. همین که همراه او به نخستین فروشگاه لوازم ورزشی بروید و توپ قشنگی برایش بخرید؛ شروع خوبی است. به خانه که رسیدید، توپ بازی را خودتان شروع کنید تا او هم تشویق شود.

همراهی با دوستان

برای اینکه فضای ذهنی او تغییر کند، با دوستان او برنامه ریزی کنید. همیشه همراهی با دوستان، کودک را سر ذوق می آورد.

به انتخاب او

حتی اگر فرزندتان فقط به ورزش خاصی علاقه دارد و به نظر شما ورزش خوبی نیست، او را از ورزش مورد علاقه اش بازندارید. بگذارید از همان ورزش شروع کند.

منبع: ۶o7.hamshahrilinks.org

.

منبع : abartazeha.com