آکاایران: چرا مدرسه ها صبح ها دیرتر باز نمی شوند؟


سال های سال است که مدرسه ها صبح خیلی زود شروع به کار می کنند، اما تحقیقات نوین نشان داده اند دیرتر شروع شدن کلاس ها باعث بالا رفتن بازدهی و همچنین پیشگیری از برخی بیماری ها می شود. مطلب ما را در این باره بخوانید.

چه ساعتی برای شروع کلاس ها بهتر است: 8 یا 10 صبح؟

نتایج یک تحقیق نوین در مورد تاخیر در ساعت شروع مدارس نشان می دهد، این اتفاق می تواند تاثیر مثبتی بر روی عملکرد تحصیلی دانش آموزان نوجوان و بهبود سلامت جسمی و ذهنی آنها داشته باشد.

 ساعت کار مدارس

اگر می خواهید بیشتر بدانید : بازگشت به مدرسه : 9 صبحانه سریع و مقوی برای کودکان مدرسه ای

نتایج این تحقیق بر روی دانش آموزان در دوره میانی نوجوانی نشان داده است، وقتی مدرسه به جای ساعت ۸:۳۰ در ساعت ۱۰ صبح آغاز شده است، میزان بیماری های طی دوره زمانی بیشتر از دو سال بیش از نصف کمتر شده است و البته نمرات بچه ها به طور قابل توجهی بالاتر رفته است.
این تحقیق طولانی مدت که در یک مدرسه دولتی انگلیس انجام شده تاثیرات قابل توجه بر روی سلامت بچه ها با توجه زمان زود شروع کلاس ها و البته زمان خواب بیشتر را نشان داده است.
یکی از محققان این پروژه می گوید مهمترین مسئله درباره زمان شروع کلاس ها موضوع "سلامت" است: "این مسئله اول با بیماری های جسمی شروع می شود و سپس بیماری های روحی بوجود می آیند. آخرین مرحله که البته کم اهمیت ترین نیست به عملکرد تحصیلی دانش آموزان برمی گردد.
بر اساس همین تحقیقات، مشکلاتی مانند چاقی یا افسردگی به ساعت زودهنگام شروع کلاس ها و البته کمبود خواب باز می گردد.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: 7sobh.com

.

منبع : seemorgh.com