bxs1

یکی از اتفاقات رایج در دوران استفاده بچه ها از پوشک، عرق سوز شدن است. این مسئله گاهی خیلی زود برطرف می شود و گاهی مراجعه به پزشک برای درمان پوست کودک ضرورت می یابد. ما در این مطلب دلایل عرق سوز شدن پای بچه ها و راه های درمان آن در کوتاه ترین زمان را به شما معرفی کرده ایم.

bxs2

درماتیت پوشکی در زبان پزشکی و عرق سوز شدن در اصطلاح رایج، نوع رایجی از التهاب پوست است که ممکن است در اطراف محدوده  پوشک بچه ها به رنگ قرمز یا به صورت برجسته نمایان شود.

bxs3

خیلی از مادران به دنبال علائم اولیه عرق سوز بچه ها هستند تا قبل از شدید شدن مشکلات پوستی برای درمان آن اقدام کنند. اولین نشانه درماتیت پوشکی قرمز یا متورم شدن پوست نواحی زیر پوشک است. همچنین ممکن است در زمان لمس پوست بچه ها احساس گرمی کنید. درماتیت پوشکی گاهی خفیف و در حد چند لکه قرمز متورم در یک ناحیه کوچک  است و گاهی می تواند وسیع و به صورت برآمدگی های دردناک قرمزرنگی روی شکم و ران کوچولوی شما باشد.

bxs4

  محتواری حمایت شده

برای درمان عرق سوز پوشکی چه خفیف باشد و چه شدید، لازم است که تعداد دفعات تعویض پوشک نسبت به روزهای عادی بیشتر شود. این کار کمک می کند که رطوبت از پوست کودک دور مانده و زخم ها زودتر بهبود پیدا کنند.

همچنین نکات زیر به شما کمک می کند تا مراحل درمان را سریع تر طی کنید:

  • پوست را در معرض هوا قرار بدهید و به این منظور هر روز اجازه بدهید تا کودکتان زمان اندکی را فاقد پوشک بگذراند.
  • بعد از هر بار تعویض پوشک، نواحی زیر پوشک را کاملا پاک کنید و قبل از بستن پوشک بدن کودک را کاملا خشک کنید.
  • لایه ضخیمی از پماد حاوی اکسید روی یا وازلین، یا چیزی که دکتر کودکتان تجویز کرده است، بمالید تا از رسیدن ادرار به پوست تحریک شده جلوگیری کنید.
  • بررسی کنید که آیا اخیراً غذای کودکتان یا هر چیز دیگری در محیط او را تغییر داده اید که ممکن است باعث درماتیت پوشکی بشود.
  • در صورتی که درماتیت پس از چند روز از بین نرفت، یا تاول یا برجستگی های حاوی چرک پدیدار شد با پزشک خود تماس بگیرید.
bxs5

یکی از عوامل موثر در پیشگیری و درمان عرق سوز، انتخاب پوشک با کیفیت است. پوشکی که رطوبت را جذب کند و مانع مرطوب ماندن پوست کودک شود، قطعا تاثیر ویژه ای در پیشگیری و درمان عرق سوز خواهد داشت. پیشنهاد ما پوشک پمپرز بیبی درای است که با بهره گیری از تکنولوژی دانه های رطوبت گیر مایکروپرلز، رطوبت را جذب کرده و باعث می شود کودک تا ۱۲ ساعت به دور از رطوبت باقی بماند.

.

منبع : mamanam.com